linkedin behance facebook instagram odnoklassniki twitter vimeo vk youtube logo-edx
Перейти до головного змісту

Готовність до реагування. Рівень 1: Контекст та принципи реагування WHO


7 балів

«Готовність до реагування» — це багаторівнева опорна навчальна програма, що має на меті створення узгоджених стандартів підготовки спеціалістів із реагування на надзвичайні ситуації на національному рівні. Ця програма формує в учасників важливі компетенції, необхідні для роботи в галузі реагування на надзвичайні ситуації у сфері громадського здоров’я.

 

Пандемія COVID-19 продемонструвала обмеженість здатності реагування на надзвичайні ситуації в усіх країнах. Для збереження життя й захисту здоров’я людей, а також для захисту суспільства й економіки різних країн, важливо мати доступ до відповідних людей із відповідними навичками та підготовкою у відповідний час та у відповідному місці.

 

На першому рівні програми ви дізнаєтеся про контекст та принципи реагування на надзвичайні ситуації відповідно до підходу, що охоплює всі види небезпек, а також отримаєте загальну інформацію про різні суб’єкти реагування, їхні функції та структурні зв’язки між ними. На цьому рівні ми також детально розглянемо роль ВООЗ у реагуванні та обговоримо основні етичні засади та принципи, яких повинні дотримуватися усі особи, що беруть участь у реагуванні.

 

Інформація про курс

 

Огляд: Навчальна програма «Готовність до реагування» має на меті створення узгоджених стандартів підготовки спеціалістів із реагування на надзвичайні ситуації та формування в учасників важливих компетенцій, необхідних для роботи на різних рівнях реагування. На першому рівні програми ви дізнаєтеся про контекст та принципи реагування на надзвичайні ситуації із застосуванням підходу, що охоплює всі види небезпек. Ознайомившись із різними суб’єктами реагування, їхніми функціями та структурними зв’язками між ними, ви дізнаєтеся, як найкраще здійснювати управління реагуванням та досягати максимального рівня співпраці між секторами.

 

Цілі навчання: Після проходження Рівня 1 ви зможете:

  • окреслювати принципи реагування на надзвичайні ситуації із застосуванням підходу, що охоплює всі види небезпек;
  • розкривати зміст гуманітарних принципів та основних принципів прав людини та міжнародного гуманітарного права, що стосуються реагування на надзвичайні ситуації у сфері охорони здоров’я;
  • описувати зобов’язання ключових зацікавлених сторін відповідно до Міжнародних медико-санітарних правил (ММСП 2005 р.) щодо виявлення подій у сфері громадського здоров’я, сповіщення про такі події та реагування на них; а також
  • Окреслювати функції та обов’язки організацій, що формують ландшафт та архітектуру реагування на надзвичайні ситуації на національному, регіональному та глобальному рівнях.

 

Сертифікат: Сертифікат про успішне завершення курсу буде доступний учасникам, які набрали щонайменше 80% від максимальної можливої кількості балів за результатами всіх тестів.

 

Інші рівні опорної навчальної програми «Готовність до реагування», наявні на сьогодні, доступні за посиланням:

 

Захід розрахований на лікарів всіх спеціальностей відповідно до номенклатури лікарських спеціальностей, затвердженої наказом МОЗ України від 22 лютого 2019 року № 446 (у редакції наказу МОЗ України від 18 серпня 2021 року № 1753). 

Картка заходу за 2023 рік

Зареєструватися на курс