
Тренінг «Нагляд за громадським здоров'ям та аналіз спалахів і кризових ситуацій»
eventsЦільова аудиторія:
Працівники закладів охорони здоров’я за спеціальностями «Епідеміологія», «Організація управління охороною здоров’я», «Громадське здоров’я».
Учасниками заходу будуть 23 представника з регіональних центрів контролю та профілактики хвороб та міжнародні та національні тренери для викладення тематичних напрямків та фасилітатори для забезпечення роботи в групах учасників.
Мета заходу:
Забезпечити учасників заходу необхідними знаннями на навичками з епідеміології та аналізу даних, необхідними для реалізації заходів з розслідування спалахів та реагування на надзвичайні ситуації, систем раннього попередження та реагування та епідемічної розвідки для відкритих джерел.
Перелік компетентностей, що набуваються або вдосконалюються (результати навчання):
За результатами навчання учасники отримають відповідні знання щодо:
- Раннього виявлення спалахів під час криз та гуманітарних ситуацій
- Системи епіднагляду за інфекційними хворобами в України
- Оцінки ризиків потенційних спалахів та надзвичайних ситуацій у сфері громадського здоров’я
- Системи раннього попередження та реагування (EWARS) та епідемічної розвідки для відкритих джерел (EIOS) в Україні
- Реагувати на спалахи інфекційних хвороб та реагування на надзвичайні ситуації
- Картографування систем та процесів спостереження
- Використання Excel під час аналізу даних про спалахи
- Використання зведених таблиць для аналізу даних під час спалаху/ реагування на надзвичайну ситуацію
Опис структури заходу:
Навчання передбачає проведення дидактичного представлення тематичних напрямків та закріплення матеріалу шляхом виконання ситуаційних завдань та фінального тестування.
Міжнародні та національні тренери:
- Д-р Руван Ратнаяке — епідеміолог та методист інфекційних захворювань, який спеціалізується на боротьбі з хворобами в кризових ситуаціях. Він працює з Лондонською школою гігієни та тропічної медицини, Всесвітньою організацією охорони здоров'я та Глобальною робочою групою з боротьби з холерою. Раніше він був старшим епідеміологом в Міжнародному комітеті з порятунку, підтримуючи країни, що постраждали від криз, по всьому світу. Він закінчив Канадську програму польової епідеміології в Агентстві громадського здоров'я Канади.
- Д-р Крістофер Джарвіс — керівник операційної діяльності в Applied Epi та член ради директорів MapAction. Раніше він був старшим епідеміологом в Агентстві з питань безпеки здоров'я Великої Британії (UKHSA) та доцентом Лондонської школи гігієни та тропічної медицини. Він реагував на надзвичайні ситуації та очолював навчальні заходи по всьому світу протягом більше десяти років.
- Д-р Наталі Фішер — епідеміолог основної мобільної команди британської групи швидкого реагування у сфері охорони здоров'я (UK-PHRST) та доцент епідеміології в Лондонській школі гігієни та тропічної медицини. На своїй поточній посаді вона займається дослідженнями, зміцненням потенціалу, реагуванням на спалахи захворювань та наглядом під час міжнародних надзвичайних ситуацій у сфері охорони здоров'я. Вона також є випускницею Європейської програми стипендій з мікробіології у сфері охорони здоров'я (EUPHEM) Європейського центру з контролю та профілактики захворювань (ECDC).
- Наталія Бугаєнко – к.м.н., завідувач відділу організації епіднагляду, лікар-епідеміолог Державної установи «Центр громадського здоров’я Міністерства охорони здоров’я України». Одним з напрямків роботи є підготовка проектів нормативно-правових документів щодо здійснення епіднагляду за окремими інфекційними хворобами, технічних керівництв, участь у проведенні епідемічних розслідувань спалахів інфекційних хвороб, проведення епідеміологічних досліджень, а також підготовка навчальних матеріалів з питань епіднагляду.
Резюме фасилітаторів:
- Ковальова Світлана – в.о. начальника відділу розвитку професійних компетенцій, лікар-епідеміолог Державної установи «Центр громадського здоров’я Міністерства охорони здоров’я України». Основними напрямками роботи є координація діяльності освітніх програм в Україні, зокрема програми підготовки з польової епідеміології, Всесвітньої програми з лабораторного лідерства та забезпечення безперервного професійного розвитку працівників сфери громадського здоров’я.
- Балтіна Світлана – лікар-епідеміолог відділу організації епіднагляду Державної установи «Центр громадського здоров’я Міністерства охорони здоров’я України». Одним з напрямків роботи є координація та здійснення епідеміологічного нагляду за смертністю від ВІЛ-інфекції, підготовка проектів нормативно-правових документів щодо здійснення епіднагляду за окремими інфекційними хворобами, участь у проведенні епідемічних розслідувань спалахів інфекційних хвороб.