Ключові аспекти впровадження ШДТ для виявлення антигена SARS-CoV-2
WHO
Цей курс охоплює основні елементи, що їх необхідно враховувати перед, під час і після впровадження швидких діагностичних тестів для виявлення антигена (ШДТ на антиген), щоб забезпечити ефективне впровадження та більшу користь для громадського здоров’я.
Курс ґрунтується на документі «Швидкі діагностичні тести для виявлення антигена SARS-CoV-2. Настанови щодо впровадження» (SARS-CoV-2 Antigen Detecting Rapid Diagnostic Tests, An implementation guide), опублікованому в грудні 2020 року, та доповнює програмні настанови, видані Всесвітньою організацією охорони здоров’я (ВООЗ).
Курс забезпечує огляд основних елементів, що їх необхідно враховувати перед, під час і після впровадження швидких діагностичних тестів для виявлення антигена (ШДТ на антиген) SARS-CoV-2 для сприяння впровадженню тестування ШДТ у всій мережі діагностики.
Цей курс орієнтований на зацікавлені сторони мережі лабораторій, зокрема на тих, хто бере участь у плануванні на центральному рівні, а також на інші зацікавлені сторони у сфері охорони здоров’я та на всіх відповідних спеціалістів, яким доручено впроваджувати тестування ШДТ, у тому числі міністерства охорони здоров’я, донорів, громадські та приватні організації.
Цілі навчання
Після закінчення цього курсу учасники зможуть:
описати принципи швидкого діагностичного тестування на SARS-CoV-2 на основі виявлення антигена та його переваги й обмеження;
пояснити роль ШДТ на антиген як частини стратегії діагностичного тестування на COVID-19;
перелічити та описати ключові аспекти інтеграції тестування на SARS-CoV-2 з використанням ШДТ на антиген до національного плану реагування.
Лектори:
- Д-р Селін Барнадас (Céline Barnadas),
Технічна спеціалістка лабораторії,
Зміцнення готовності країн, Програма з надзвичайних ситуацій у сфері охорони здоров’я,
Всесвітня організація охорони здоров’я, штаб-квартира - Д-р Наташа Мільяно (Natacha Milhano)
Консультантка лабораторії,
Зміцнення готовності країн, Програма з надзвичайних ситуацій у сфері охорони здоров’я,
Всесвітня організація охорони здоров’я, штаб-квартира - Д-р Андре Тролліп (André Trollip),
Старший технічний спеціаліст,
FIND, глобальний альянс із діагностики - Рейчел Ахілла (Rachel Achilla)
Технічна спеціалістка лабораторії,
Програма забезпечення готовності до надзвичайних ситуацій та реагування на надзвичайні ситуації,
Регіональне бюро ВООЗ для країн Африки - Деві М. Емперадор (Devy M. Emperador)
Група із забезпечення готовності до пандемії,
Глобальна програма охорони здоров’я та боротьби з новими загрозами,
FIND, глобальний альянс із діагностики
Захід розрахованийна працівників сфери охорони здоров'я, включених до розділу “Професіонали”: Лікар загальної практики - сімейний лікар, Лікар-інфекціоніст, Лікар-терапевт, Лікар-вірусолог, Лікар-епідеміолог, Лікар із загальної гігієни, Бактеріолог, Біохімік, Вірусолог, Генетик, Ентомолог, Імунолог, Цитоморфолог, Мікробіолог, Паразитолог, "Фахівці": Лаборант з бактеріології, Лаборант з імунології, Лаборант клініко-діагностичної лабораторії, Лаборант санітарно-гігієнічної лабораторії, Лаборант (фармація), Лаборант судово-медичної лабораторії, Лаборант з патологоанатомічних досліджень, Лаборант (медицина), Фельдшер-лаборант, Сестра медична, Сестра медична загальної практики - сімейної медицини, Сестра медична поліклініки Довідника кваліфікаційних характеристик професій працівників (випуск 78 “Охорона здоров’я”), затвердженого наказом МОЗ від 29 березня 2002 р. № 117.
Курс був розроблений за спільного фінансування Служби інструментів зовнішньої політики (FPI) Європейської Комісії та ЦКЗ США.
Висловлені в ньому погляди не відображають офіційної точки зору зазначених установ.
Розроблено у співпраці з глобальним альянсом із діагностики FIND.