linkedin behance facebook instagram odnoklassniki twitter vimeo vk youtube logo-edx
Перейти до головного змісту

Проведення епіднагляду за COVID-19 в Україні WHO


Тривалість курсу: 3 години

Поява нових коронавірусів протягом перших двох десятиріч 21 століття продемонстрували надзвичайну актуальність високопатогенних збудників, які викликають коронавірусні захворювання у людини.

Ситуація з COVID-19 показала, наскільки руйнівною та небезпечною для життя може бути інфекція, зумовлена коронавірусами.

В даному навчальному курсі розглядаються сучасні епідеміологічні характеристики та особливості перебігу епідемічного процесу коронавірусних захворювань людини.

Навчальний курс складається з 3 змістовних модулів, які включають відеолекції, презентації та тестові завдання для перевірки отриманих знань.

Матеріали навчального курсу базуються на актуальних та науково-обґрунтованих даних

Усі фахівці задіяні у проведенні епіднагляду за COVID-19 в Україні, від районного до національного рівня, повинні володіти повною інформацією щодо цього захворювання та його особливостей, для забезпечення повноцінного розслідування спалахів, надання рекомендацій органам місцевої влади для прийняття ефективних управлінських рішень з метою попередження поширення та пом’якшення наслідків пандемії COVID-19.
Навчальний пакет складається із 3 модулів у вигляді презентацій та тестових завдань в кінці кожного модуля для перевірки отриманих знань.

Огляд:

Перший випадок COVID-19 був зареєстрований в Україні 2 березня 2020 року, з того часу перехворіло більше 900 тис. осіб. Пандемія стала новим викликом у всьому світі, в тому числі і в Україні через малу кількість інформації та обмеження в часі для прийняття рішень про протиепідемічні заходи. Протягом 2020 року в залежності від епідемічної ситуації та отриманих результатів наукових досліджень, змінювалися і підходи до епіднагляду, оновлювалися усі необхідні нормативно-правові акти. Даний курс містить усю останню інформацію про проведення епіднагляду за COVID-19 в Україні на сьогоднішній день, зокрема він допоможе краще зрозуміти інформаційні потоки даних, мету їх збору і кінцеве їх призначення. Курс орієнтований здебільшого на фахівців епідеміологічного профілю, але буде також корисним для розуміння загальної картини і лікарям, від яких безпосередньо отримується вся первинна інформація про випадки COVID-19.

Навчальні цілі:
По закінченні даного курсу, учасники зможуть краще розуміти:

- поняття епідеміологічного визначення випадку та його різниці із клінічним діагнозом;
- поняття проведення епідеміологічного розслідування випадку COVID-19;
- алгоритми дій при виявленні підозрілого випадку COVID-19 та подальший алгоритм інформування;
- епідеміологічний аналіз даних;
- алгоритми і сфери застосування лабораторних тестів методами ПЛР, ІФА, антигенними швидких тестів;
- огляд діючих нормативно-правових актів з COVID-19.

Курс Проведення епіднагляду за COVID-19 в Україні був розроблений Всесвітньою організацією охорони здоров'я (ВООЗ) у співпраці з Міністерством охорони здоров’я (МОЗ) України та Центром громадського здоров’я МОЗ України у травні 2021 року. Наразі матеріали, що використовуються у цьому курсі, переглядаються для відображення оновлень технічного змісту. Усі учасники курсу отримають повідомлення, коли ці оновлення будуть завершені.

Після успішного завершення курсів надається сертифікат, який є підставою для нарахування балів безперервного професійного розвитку в рамках атестації лікарів в еквіваленті 3 годин (Наказ МОЗ України від 22.02.2019 № 446 «Деякі питання безперервного професійного розвитку лікарів»)

Зареєструватися на курс