linkedin behance facebook instagram odnoklassniki twitter vimeo vk youtube logo-edx
Перейти до головного змісту

Проведення епіднагляду за COVID-19 в Україні WHO


1.5 бали

Поява нових коронавірусів протягом перших двох десятиріч 21 століття продемонстрували надзвичайну актуальність високопатогенних збудників, які викликають коронавірусні захворювання у людини.

Ситуація з COVID-19 показала, наскільки руйнівною та небезпечною для життя може бути інфекція, зумовлена коронавірусами.

В даному навчальному курсі розглядаються сучасні епідеміологічні характеристики та особливості перебігу епідемічного процесу коронавірусних захворювань людини.

Навчальний курс складається з 3 змістовних модулів, які включають відеолекції, презентації та тестові завдання для перевірки отриманих знань.

Матеріали навчального курсу базуються на актуальних та науково-обґрунтованих даних

Усі фахівці задіяні у проведенні епіднагляду за COVID-19 в Україні, від районного до національного рівня, повинні володіти повною інформацією щодо цього захворювання та його особливостей, для забезпечення повноцінного розслідування спалахів, надання рекомендацій органам місцевої влади для прийняття ефективних управлінських рішень з метою попередження поширення та пом’якшення наслідків пандемії COVID-19.
Навчальний пакет складається із 3 модулів у вигляді презентацій та тестових завдань в кінці кожного модуля для перевірки отриманих знань.

Огляд:

Перший випадок COVID-19 був зареєстрований в Україні 2 березня 2020 року, з того часу перехворіло більше 900 тис. осіб. Пандемія стала новим викликом у всьому світі, в тому числі і в Україні через малу кількість інформації та обмеження в часі для прийняття рішень про протиепідемічні заходи. Протягом 2020 року в залежності від епідемічної ситуації та отриманих результатів наукових досліджень, змінювалися і підходи до епіднагляду, оновлювалися усі необхідні нормативно-правові акти. Даний курс містить усю останню інформацію про проведення епіднагляду за COVID-19 в Україні на сьогоднішній день, зокрема він допоможе краще зрозуміти інформаційні потоки даних, мету їх збору і кінцеве їх призначення. Курс орієнтований здебільшого на фахівців епідеміологічного профілю, але буде також корисним для розуміння загальної картини і лікарям, від яких безпосередньо отримується вся первинна інформація про випадки COVID-19.

Навчальні цілі:
По закінченні даного курсу, учасники зможуть краще розуміти:

- поняття епідеміологічного визначення випадку та його різниці із клінічним діагнозом;
- поняття проведення епідеміологічного розслідування випадку COVID-19;
- алгоритми дій при виявленні підозрілого випадку COVID-19 та подальший алгоритм інформування;
- епідеміологічний аналіз даних;
- алгоритми і сфери застосування лабораторних тестів методами ПЛР, ІФА, антигенними швидких тестів;
- огляд діючих нормативно-правових актів з COVID-19.

Курс Проведення епіднагляду за COVID-19 в Україні був розроблений Всесвітньою організацією охорони здоров'я (ВООЗ) у співпраці з Міністерством охорони здоров’я (МОЗ) України та Центром громадського здоров’я МОЗ України у травні 2021 року. Наразі матеріали, що використовуються у цьому курсі, переглядаються для відображення оновлень технічного змісту. Усі учасники курсу отримають повідомлення, коли ці оновлення будуть завершені.

Захід розрахований на лікарів всіх спеціальностей відповідно до номенклатури лікарських спеціальностей, затвердженої наказом МОЗ України від 22 лютого 2019 року № 446 (у редакції наказу МОЗ України від 18 серпня 2021 року № 1753). 

Зареєструватися на курс