linkedin behance facebook instagram odnoklassniki twitter vimeo vk youtube logo-edx
Перейти до головного змісту

Короткострокові інтервенції щодо тютюну на первинній ланці медичної допомоги WHO


16 годин

Цей курс присвячений коротстроковим інтервенціям щодо відмови від тютюну на первинній ланці медичної допомоги – простим, ефективним та доказовим втручанням, які допоможуть пацієнтам відмовитись від вживання тютюну . Курс розглядає, якими є основні функції працівників сфери охорони здоров’я у справі боротьби проти тютюну та лікування тютюнової залежності та які заходи вони можуть впроваджувати, щоб допомогти пацієнтам відмовитись від тютюну.

Чому взагалі медичний працівник має спілкуватися з пацієнтом про вживання тютюну?

Чому важливо враховувати не тільки безпосередній вплив тютюну на здоров’я, але й економічні та соціальні фактори? 

Чому медичний працівник має комунікувати переваги відмови від тютюну не на рівні моральних застережень або осудження, а з точки зору обгрунтованих, заснованих на даних аргументах?

Навіщо медичному працівнику потрібно розуміти механізми формування залежності – не тільки фізіологічні, але й психологічні та соціальні? Як це допоможе досягти мети – зменшення вживання тютюну пацієнтами або повної відмови від нього?

Усім цим питання присвячений цей курс. Після його проходження ви зможете використовувати готові доказові моделі комунікації, надавати персоналізовані поради, оцінювати готовність пацієнта кинути курити та складати план відмови від куріння. Окрему увагу цей курс приділяє техніці мотиваційного інтерв’ю. 

Захід розрахований на всіх працівників сфери охорони здоров'я, включених до розділів “Керівники” (у разі наявності освіти у галузі знань 22 “Охорона здоров’я”), “Професіонали” та “Фахівці” Довідника кваліфікаційних характеристик професій працівників (випуск 78 “Охорона здоров’я”), затвердженого наказом МОЗ від 29 березня 2002 р. № 117.

Зареєструватися на курс