linkedin behance facebook instagram odnoklassniki twitter vimeo vk youtube logo-edx
Перейти до головного змісту

Інтегрована допомога для осіб із психічними та поведінковими розладами внаслідок вживання опіоїдів PHC


Про цей курс

Надання інтегрованої допомоги хворим на опіоїдну залежність є одним із пріоритетних завдань сьогодення. Окрім медичної значущості, проблема має і соціальний аспект. Адже практика споживання ін’єкційних наркотиків створює величезний ризик розповсюдження ВІЛ-інфекції, туберкульозу, вірусних гепатитів та інших захворювань в середовищі людей, які вживають наркотики ін’єкційно, і внаслідок цього сприяє поширенню захворюваності серед загального населення. Також пацієнти саме цієї групи є вразливими та стигматизованими в українському суспільстві, зазнають утисків та недбалого ставлення з боку медичного персоналу, потребують спрощеної, неперервної та доступної схеми лікування у зв’язку з матеріальною/фізичною неспроможністю. Курс включає методологічні вказівки, мультидисциплінарний підхід до надання послуг з ВІЛ/СНІД, діагностики та лікування ТБ, вірусних гепатитів, психічного та репродуктивного здоров‘я.

Матеріали цього курсу спрямовані на поглиблення знань лікарів широкого та вузького профілю щодо медичних аспектів надання інтегрованих послуг особам із психічними та поведінковими розладами внаслідок вживання опіоїдів.

Зверніть увагу! Після успішного завершення курсів надається сертифікат, який є підставою для нарахування 5 балів безперервного професійного розвитку в рамках атестації лікарів (Наказ МОЗ України від 22.02.2019 № 446 «Деякі питання безперервного професійного розвитку лікарів»).

Для кого цей курс

Цей курс буде корисним керівникам лікарняних закладів, лікарям, соціальним працівникам.

Викладачі

Course Staff Image #1

Дворяк Сергій Васильович

Доктор медичних наук. Має понад 40-річний досвід роботи з наркології і психіатрії. Засновник першого в Україні реабілітаційного центру лікування наркотичної залежності за принципами програми "12 кроків". Разом з колегами в 2003 заснував Український інститут досліджень політики щодо громадського здоров'я (УІДПГЗ). Консультант ВООЗ и UNODC, представник Європейського регіону в Правлінні Міжнародного СНІД Товариства, головний дослідник Українського інституту політики щодо громадського здоров'я, член Ради Директорів EUROPAD (Європейської Асоціації лікування опіоїдної залежності) і Ради Редакторів журналу «Залежність від героїну і пов'язані з цим клінічні проблеми».

Course Staff Image #1

Матвієць Людмила Григорівна

Кандидат медичних наук, асистент кафедри сімейної медицини та амбулаторно-поліклінічної допомоги НМАПО імені П.Л. Шупика. Лікар загальної практики-сімейної медицини вищої категорії, терапевт вищої категорії, психотерапевт. Є заступником Правління Асоціації сімейних лікарів м. Києва і Київської області, а також членом правління Української асоціації сімейної медицини. Є одноосібним автором 15 та співавтором понад 35 наукових праць. Матвієць Л.Г. входить до складу мультидисциплінарних робочих груп МОЗ України з розробки Клінічних настанов та Уніфікованих протоколів «Артеріальна гіпертензія», «Депресія (легкий, помірний, тяжкий депресивні епізоди без соматичного синдрому або з соматичним синдромом, рекурентний депресивний розлад, дистимія)» (2014р), «Розлади загального розвитку (розлади спектру аутизму)» (2015 р.), «Реакція на важкий стрес та розлади адаптації. Посттравматичний стресовий розлад» (2015 р), «Гендерна дисфорія» (2016 р.), «Деменція» (2016 р.), а також в стадії розробки «Шизофренія», «Хронічний больовий синдром», «Паліативна медична допомога», «Психічні та поведінкові розлади внаслідок вживання опіоїдів». В 2015 – 2016 роках проводила тренінги для лікарів загальної практики-сімейних лікарів «Ведення пацієнта з ВІЛ-інфекцією//СНІДом сімейним лікарем» в 4-х областях України та м.Києві за програмою проекту «Покращення якості медичного обслуговування ВІЛ-інфікованих пацієнтів сімейними лікарями». З серпня 2017року є координатором проекту «Покращення якості медикаментозного підтримувального лікування в Україні» МБФ «Альянс громадського здоров’я» та Української асоціації сімейної медицини в м.Київ та Київській області.

Course Staff Image #1

Жилка Надія Яківна

Доктор медичних наук, професор кафедри акушерства, гінекології та перинатології, старший науковий співробітник, міжнародний експерт з питань репродуктивного здоров’я ВООЗ та ООН, заслужений лікар України. Нагороджена Почесною грамотою Кабінету Міністрів України, Почесними грамотами МОЗ України, Почесною грамотою ЮНІСЕФ за діяльність у сфері ППМД, номінант на премію ВООЗ. Питаннями організації охорони материнства та дитинства на керівних посадах займається 20 років. Очолювала роботу в МОЗ України зі створення системи профілактики передачі ВІЛ від матері до дитини в Україні та координатором цільових програм. У 2006 р. визнана одним із світових лідерів щодо просування прав ВІЛ-інфікованих жінок: “Breaking through. Profiles of individuals challenging HIV-related stigma and promoting human rights around the world”. Є учасником розробки клінічного протоколу “Профілактика передачі ВІЛ від матері до дитини” (2016 р.).

Course Staff Image #1

Антоняк Світлана Миколаївна

Лікар-інфекціоніст вищої категорії, Заслужений лікар України. З 1987 року Світлана Миколаївна Антоняк працює у Клініці Інституту епідеміології та інфекційних хвороб ім. Л.В. Громашевського Національної Академії Медичних Наук України; спочатку лікарем-інфекціоністом у відділенні вірусних гепатитів з блоком СНІДу, з 1993 року – у відділенні СНІДу, яке очолювала з 2003 до 2011 року, з 2011 року працює науковим співробітником відділу вірусних гепатитів та ВІЛ/СНІДу. Є розробником трьох редакцій Національних клінічних протоколів антиретровірусної терапії (АРТ) ВІЛ-інфекції дорослих та підлітків (2003, 2006, 2010 рр.); брала активну участь та співавторство у розробці Клінічного протоколу діагностики та лікування опортуністичних інфекцій і загальних симптомів у ВІЛ-інфікованих дорослих та підлітків; Клінічного протоколу діагностики та лікування вірусного гепатиту С у дорослих, хворих на ВІЛ-інфекцію; Стандарту лікування ВІЛ-позитивних людей, які є споживачами ін’єкційних наркотиків; Клінічного протоколу надання медичної допомоги хворим на поєднані захворювання – туберкульоз та ВІЛ-інфекцію. Світлана Миколаївна Антоняк успішно поєднує практичну і наукову діяльність на рівні співвиконавця наукових тем. Має 98 наукових публікацій у фахових виданнях з питань ВІЛ-інфекції та сполучених проблем. С.М.Антоняк є відповідальним виконавцем клінічного розділу наукових робіт з вивчення клініко-імунологічних особливостей і перебігу ВІЛ-інфекції в Україні, контролю ефективності комбінованої антиретровірусної терапії дорослих хворих на ВІЛ-інфекцію, визначення ефективності терапії пегільованими інтерферонами в комбінації з нуклеотидними аналогами та противірусними препаратами прямої дії в лікуванні хворих на коінфекцію ВІЛ/вірусний гепатит С. З березня 2015 року С.М.Антоняк в співпраці з Українським інститутом досліджень політики щодо громадського здоров’я приймає участь в дослідженні в рамках Проекту «Мережа дослідницьких центрів з профілактики ВІЛ» в якості клінічного координатора. З жовтня 2015 року є національним консультантом ЮНІСЕФ Україна в рамках Проекту з роботи у надзвичайних ситуаціях «Забезпечення безперервного лікування ВІЛ-інфекції та надання основних послуг» ЛЖВ у постраждалих від конфлікту районах України.

Course Staff Image #1

Зайцева Ольга Сергіївна

Лікар фтизіатр Київського міського протитуберкульозного диспансеру № 1. Експерт та тренер в рамках проекту «Інтеграція лікування залежності та ВІЛ-інфекції у первинну ланку охорони здоров’я» Українського інституту політики громадського здоров’я. Експерт та тренер Українського національного тренінгового центру ВБО «Час життя плюс». Співпрацює з Товариством Червоного Хреста в рамках проекту «Медико-соціальний супровід та формування прихильності до лікування туберкульозу». У 2009 році закінчила Дніпропетровську державну медичну академію І медичного факультету (медицина / лікувальна справа) та отримала диплом спеціаліста, спеціалізація лікар. У 2014 –2016 рр. навчалась в клінічній ординатурі з фтизіатрії на базі НМАПО ім. Шупика. Постійно підвищує свою кваліфікацію, регулярно відвідує науково-практичні конференції, семінари та конгреси з питань фтизіатрії і пульмонології.

Course Staff Image #1

Волоха Алла Петрівна

Лікар-імунолог. Професор, доктор медичних наук. Сертифікований тренер ЮНІСЕФ з імунопрофілактики інфекційних захворювань.

Course Staff Image #1

Степченкова Тетяна Віталіївна

Завідувач клініко-діагностичною лабораторією Київського міського центру профілактики та боротьби зі СНІДом.

Поширені запитання

Курс безкоштовний?

Курс є повністю безкоштовним.

В який час будуть проходити заняття?

Відеолекції, завдання, форум доступні в будь-який час.

Зареєструватися на курс