linkedin behance facebook instagram odnoklassniki twitter vimeo vk youtube logo-edx
Перейти до головного змісту

Прихильність до АРТ і утримання в лікуванні PHC


20 балів

Запрошуємо на курс дистанційного навчання щодо прихильності та утриманні в лікуванні людей, які живуть з ВІЛ.

Більшість людей, які починають антиретровірусну терапію, почуваються добре, завдяки впровадженню  ефективних, зручних схем лікування, які добре переносяться пацієнтами. Однак непросто приймати ліки щодня протягом усього життя, особливо тим, хто щойно дізнався про свій позитивний ВІЛ-статус. Їм потрібно звикнути до нового діагнозу, виробити звичку щодня приймати ліки та організувати своє життя таким чином, щоб регулярно відвідувати медичний заклад. Цей курс фокусується на питаннях допомоги  пацієнтам у правильному прийомі АРТ із самого початку лікування, щоб запобігти лікувальної невдачі та вчасно виявити, що у пацієнта починаються проблеми з прихильністю до лікування, щоб своєчасного вжити відповідних заходів.

Цей курс призначений для надавачів ВІЛ-послуг, зацікавлених у підтримці  прихильності пацієнтів до АРТ, у тому числі лікарів, медсестер, соціальних працівників, психологів, працівників сервісу «рівний рівному» та інших.

Цей курс складається з чотирьох модулів:

  • Модуль 1: Профілактика лікувальної невдачі
  • Модуль 2: Мотиваційне інтерв'ювання
  • Модуль 3: Моніторинг прихильності
  • Модуль 4: Профілактика та ведення випадків з пропущеними візитами до лікаря та виходу з-під медичного нагляду

Кожний модуль складається з кількох сесій. Більшість сесій включають коротку відео-лекцію, кілька практичних завдань для виконання та деякі додаткові ресурси для самостійного читання. Крім того вам пропонується пройти початковий та завершальний тест у кожному модулі,  а також короткі контрольні тести  після кожної сесії для перевірки знань та закріплення ключових моментів.

Загалом вам необхідно заощадити, приблизно, 40 годин на проходження курсу. Ви можете запланувати навчання у зручний для вас час і у власному темпі.

Сподіваємось, що вам сподобається цей курс дистанційного навчання щодо прихильності та утриманні в лікуванні!


Міжнародний центр освіти та підготовки з питань охорони здоров’я (I-TECH) Університету штату Вашингтон висловлює подяку:

  • Джеремі Пеннеру (Jeremy Penner), дипломованому лікарю, магістру охорони здоров'я, члену колегії сімейних лікарів Канади, міжнародному клінічному раднику I-TECH,
  • команді програми електронного навчання факультету глобального здоров’я (eDGH), Університету штату Вашингтон під керівництвом Алекса МакГі (Alex McGee), керуючого директора, та Леслі Уолл (Leslie Wall), старшої розробниці електронних тренінгів,
  • Наталії Тюлєнєвій, психологині, радниці I-TECH із консультування з питань ВІЛ-інфекції
  • Сергію Михайлову, головному фахівцю з інформаційних систем відділу інформаційних систем ДУ «Центр громадського здоров‘я МОЗ України»
  • Марині Овчинніковій, головній фахівчині з інформаційних систем відділу інформаційних систем ДУ «Центр громадського здоров‘я МОЗ України»

за дизайн та розробку курсу.

Курс розроблено в рамках проєкту «Посилення спроможності адміністративного та клінічного потенціалу служби ВІЛ/СНІД в Україні», який виконується Міжнародним центром освіти і підготовки з питань охорони здоров’я (I-TECH) Університету штату Вашингтон, завдяки підтримці в межах Надзвичайного плану Президента США для допомоги в боротьбі з ВІЛ/СНІДом (PEPFAR), наданій Адміністрацією з ресурсів та послуг у сфері охорони здоров’я (HRSA) Департаменту охорони здоров’я та соціальних служб США (HHS), у тісній співпраці з Центрами з контролю та профілактики захворювань США (CDC) в Україні. Подані в цьому курсі інформація та висновки належать авторам та не повинні тлумачитися як такі, що є офіційною позицією чи політикою або чимось, що схвалюється HRSA, HHS, CDC чи урядом США.

Захід розрахований на лікарські спеціальності Загальна практика - сімейна медицина, Інфекційні хвороби, Терапія, Фтизіатрія, Наркологія, Медична психологія, Психіатрія, Психотерапія відповідно до номенклатури лікарських спеціальностей, затвердженої наказом МОЗ України від 22 лютого 2019 року № 446 (у редакції наказу МОЗ України від 18 серпня 2021 року № 1753).

Картка заходу за 2022 рік

Картка заходу за 2023 рік

Зареєструватися на курс