Препарати замісної підтримувальної терапії
PHCЗамісна підтримувальна терапія є одним з найбільш ефективних методів лікування осіб з психічними та поведінковими розладами внаслідок вживання опіоїдів.
Для лікування ЗПТ переважно використовуються 2 лікарські препарати — метадон та бупренорфін, які закуповуються МОЗ України за кошт державного бюджету.
Лікування осіб за допомогою цих препаратів має довгу історію, воно розпочалося ще у 1960-х роках. За цей тривалий час здійснено багато досліджень, які доводять ефективність такого типу лікування.
Цей курс зосереджено на фармакологічному аспекті препаратів ЗПТ. Курс допоможе вам краще зрозуміти особливості застосування та дії опіатних агоністів та антагоністів, а також надасть загальне уявлення щодо фармаконагляду за лікарськими засобами в Україні.
У цьому курсі ви дізнаєтесь про:
- Основні препарати ЗПТ, їхні відмінності дії та особливості застосування.
- Інструкції для медичного застосування лікарського засобу: механізми її формування та оновлення.
- Взаємодія препаратів ЗПТ з іншими лікарськими засобами та психоактивними речовинами.
- Побічні реакції при застосуванні препаратів ЗПТ. Передбачувані та непередбачувані побічні реакції на препарати.
- Симптоматичне лікування основних передбачуваних побічних реакцій на препарати ЗПТ.
- Особливості фармаконагляду в Україні.
- Якість лікарських засобів: механізми забезпечення та контролю. Оцінка та контроль якості.
Тривалість курсу
8 годин
Сертифікат
Сертифікат буде доступний для учасників, які наберуть принаймні 80% від загальної кількості балів в усіх тестових завданнях.
Захід розрахований на всіх працівників сфери охорони здоров'я, включених до розділів “Керівники” (у разі наявності освіти у галузі знань 22 “Охорона здоров’я”), “Професіонали” та “Фахівці” Довідника кваліфікаційних характеристик професій працівників (випуск 78 “Охорона здоров’я”), затвердженого наказом МОЗ від 29 березня 2002 р. № 117.