linkedin behance facebook instagram odnoklassniki twitter vimeo vk youtube logo-edx
Перейти до головного змісту

Опортуністичні інфекції ВІЛ PHC


25 балів

Цей дистанційний навчальний курс присвячено діагностиці та лікуванню опортуністичних інфекцій (ОІ) та онкологічних захворювань, викликаних ВІЛ. Учасники дізнаються про етіологію та патогенез численних ОІ, у тому числі тих, що спричиняють інфекції ЦНС, легеневі інфекції, інфекції шкіри і слизових оболонок, та лімфоми. Крім того, вони дізнаються, як діагностувати та лікувати ці ОІ, а також як розпочинати та призупиняти АРТ залежно від ОІ.

Цільова аудиторія

Курс буде в першу чергу цікавим для інфекціоністів та сімейних лікарів закладів первинної, вторинної та третинної медичної допомоги, які надають медичні  послуги хворим на ВІЛ у складний період перебігу захворювання.

Зміст курсу

Цей дистанційний курс є повністю асинхронним і складається з шести модулів.

Модуль 1: Огляд опортуністичних інфекцій центральної нервової системи (ЦНС) та нейрорадіологія. Учасники дізнаються, як тлумачити скановане зображення  головного мозку та описувати характерні результати нейровізуалізації ВІЛ-асоційованого неврологічного розладу,  цитомегаловірусного енцефаліту, герпетичного енцефаліту, прогресуючої мультифокальної лейкоенцефалопатії, токсоплазмозу, первинної лімфоми ЦНС, туберкульозу та криптококової інфекції.

Модуль 2: Опортуністичні інфекції ЦНС. У цьому модулі учасники дізнаються про опортуністичні інфекції ЦНС, які спричиняють вогнищеві, невогнищеві  та менінгеальні ознаки та симптоми у хворих на ВІЛ.

Модуль 3: Опортуністичні інфекції, що спричиняють легеневі інфекції. У цьому модулі учасники дізнаються про етіологію, патогенез, діагностику, клінічну картину та лікування пневмоцистної пневмонії, туберкульозу легень та бактеріальних респіраторних захворювань.

Модуль 4: Опортуністичні інфекції з переважним ураженням шкіри та слизових оболонок. Існує багато умовно-патогенних інфекцій, які можуть спричинити дерматологічні хвороби та захворювання слизових оболонок. Цей модуль розглядає найпоширеніші опортуністичні інфекції, що спричиняють дерматологічні хвороби та захворювання слизових оболонок, у тому числі кандидоз ротоглотки та стравоходу, вірус вітряної віспи, вірус простого герпесу 1-го та 2-го типу, віруси папіломи людини та інфекції, спричинені вірусом герпесу людини 8-го типу.

Модуль 5: ВІЛ-асоційовані лімфоми. Цей модуль розглядає ОІ, які спричиняють захворювання шкіри та слизових оболонок. Учасники дізнаються про найпоширеніші ВІЛ-асоційовані лімфоми,  які, як правило, поділяють на три типи: системна неходжкінська лімфома, первинна лімфома центральної нервової системи та первинні випітні лімфоми.

Модуль 6: Ко-інфекція ВІЛ/ТБ. Учасники дізнаються про клінічні прояви, діагностику та лікування чутливого до ліків  легеневого туберкульозу у ЛЖВ, принципи лікування туберкульозу загалом та позалегеневого туберкульозу у ЛЖВ, діагностику латентного туберкульозу, терміни початку АРТ для пацієнтів із конфекцію туберкульозу, а також про лікування та моніторинг пацієнтів на АРТ, які проходять  протитуберкульозну терапію.


Захід розрахований на лікарів всіх спеціальностей відповідно до номенклатури лікарських спеціальностей, затвердженої наказом МОЗ України від 22 лютого 2019 року № 446 (у редакції наказу МОЗ України від 18 серпня 2021 року № 1753). 

Картка заходу за 2022 рік

Картка заходу за 2023 рік

Зареєструватися на курс