Перейти до головного змісту

Мультирезистентний туберкульоз

PHC

Про цей курс

В Україна наразі триває реформа протитуберкульозної допомоги, однією з головних ідей якої є пріоритет моделям надання допомоги, орієнтованим на потреби і безпеку пацієнта. У світі доведено, що лікування в амбулаторних умовах найкраще відповідає зазначеним вимогам, адже обов’язкова госпіталізація хворих на туберкульоз, традиційна для країн пострадянського простору, вже призвела до неконтрольованого поширення мультирезистентного туберкульозу (МРТБ). За тягарем цієї, найбільш небезпечної, форми туберкульозу Україна входить до п’ятірки світових лідерів.

Процес реорганізації співпадає з черговим переглядом Уніфікованого клінічного протоколу з туберкульозу, затвердження якого очікується найближчим часом. Оновлений протокол передбачатиме серйозні зміни у веденні випадку МРТБ: впровадження нових методів діагностики, нових препаратів та скорочених режимів лікування МРТБ.

Цей навчальний курс розроблено у відповідності до головних здобутків доказової медицини стосовно ведення МРТБ. Розглянуті головні зміни, передбачені новим Уніфікованим протоколом. Детально розбираються рекомендації ВООЗ з найбільш складних питань, надаються теоретичні основи використання нових діагностичних методів, рекомендації з інтерпретації результатів діагностики у типових і складних випадках. Представлений огляд протитуберкульозних препаратів для лікування МРТБ, надані рекомендації з діагностики і лікування побічних реакцій. Окремі розділи присвячені моніторингу лікування, введенню даних до Реєстру хворих на туберкульоз (eTB manager), аналізу даних з Реєстру, а також питанням інфекційного контролю за МРТБ.

Викладачі

Course Staff Image #1

Василь Петренко

Доктор медичних наук, професор, Заслужений лікар України, завідувач кафедри фтизіатрії Національного медичного університету імені О.О.Богомольця, член Експертної групи з питань туберкульозу МОЗ України, Робочої групи з оновлення Уніфікованого клінічного протоколу первинної, вторинної і третинної допомоги «Туберкульоз». Сфера наукових інтересів – питання епідеміології туберкульозу, перебіг мультирезистного туберкульозу на тлі супутньої патології, позалегеневий туберкульоз.

Course Staff Image #1

Марія Долинська

Кандидат медичних наук, доцент кафедри фтизіатрії Національного медичного університету імені О.О.Богомольця, лікар-фтизіатр вищої категорії з 20-річним стажем. Член Робочої групи з оновлення Уніфікованого клінічного протоколу первинної, вторинної і третинної допомоги «Туберкульоз». Сфера наукових інтересів – нові підходи до діагностики туберкульозу, молекулярна епідеміологія туберкульозу.

Course Staff Image #1

Олена Дюжева

До листопада 2017 працювала лікарем-фтизіатром Центру Громадського здоров’я МОЗ України, була національним адміністратором Реєстру хворих на туберкульоз (eTB manager). З січня 2018 року працює на посаді координатору проектів РАТН.

Захід розрахований на працівників сфери охорони здоров'я, включених до розділу “Професіонали”: Лікар загальної практики - сімейної медицини, лікар-терапевт, лікар-педіатр, лікар-епідеміолог, Лікар-фтизіатр, Лікар-фтизіатр дитячий Довідника кваліфікаційних характеристик професій працівників (випуск 78 “Охорона здоров’я”), затвердженого наказом МОЗ від 29 березня 2002 р. № 117.

Резюме Курсу

  1. Номер Курсу

    5_1
  2. Заняття починаються

  3. Заняття закінчуються

Зареєструватися на курс