Курс безкоштовний?
Курс є повністю безкоштовним.
«Концепція розвитку охорони психічного здоров’я в Україні на період до 2030 року» наголошує важливість поліпшення доступності допомоги, надання допомоги щодо психічного здоров’я на первинному рівні, а також розвитку системи психологічної та соціальної допомоги на рівні територіальних громад. До надання медичних та психосоціальних послуг залучається все більше фахівців – лікарів, медичних сестер, психологів, соціальних працівників.
Цей курс основ пропедевтики психічних захворювань розрахований на лікарів (не психіатрів), психологів та соціальних працівників. Він присвячений базовим засад надання допомоги пацієнтам з найбільш розповсюдженими розладами психіки та поведінки.
Також у ньому розглядаються важливі документи, розроблені ВООЗ:
- Програма дій з усунення прогалин у охороні психічного здоров’я (mhGAP), яка має на меті розширити охоплення послугами при психічних, неврологічних розладах та станах, пов’язаних із вживанням психоактивних речовин.
- Керівництво mhGAP IG 2.0, містить алгоритми для клінічного ухвалення рішень сімейними лікарями при найбільш поширених психічних розладах.
Андрій Карачевський – доцент кафедри загальної, дитячої, судової психіатрії і наркології НМАПО імені П.Л. Шупика
Віталій Климчук – доктор психологічних наук, провідний науковий співробітник Інституту соціальної та політичної психології НАПН України
Павло Дупленко – доцент кафедри психіатрії Національного медичного університету імені О.О.Богомольця
Вікторія Горбунова – доктор психологічних наук, національний тренер програми mhGAP IG 2.0 ВООЗ
Цей навчальний курс створено Благодійною організацією «Український інститут політики громадського здоров’я» в рамках субгранту з МБФ «Альянс громадського здоров’я».
Цей курс може бути корисним сімейним лікарям, соціальним працівникам та психологам, а також медичним сестрам.
Курс є повністю безкоштовним.
Матеріали, завдання, форум доступні в будь-який час.
Захід розрахований на всіх працівників сфери охорони здоров'я, включених до розділів “Керівники” (у разі наявності освіти у галузі знань 22 “Охорона здоров’я”), “Професіонали” та “Фахівці” Довідника кваліфікаційних характеристик професій працівників (випуск 78 “Охорона здоров’я”), затвердженого наказом МОЗ від 29 березня 2002 р. № 117.