linkedin behance facebook instagram odnoklassniki twitter vimeo vk youtube logo-edx
Перейти до головного змісту

Розлади психіки та поведінки. Основи психіатричної пропедевтики PHC


5 балів

Про цей курс

«Концепція розвитку охорони психічного здоров’я в Україні на період до 2030 року» наголошує важливість поліпшення доступності допомоги, надання допомоги щодо психічного здоров’я на первинному рівні, а також розвитку системи психологічної та соціальної допомоги на рівні територіальних громад. До надання медичних та психосоціальних послуг залучається все більше фахівців – лікарів, медичних сестер, психологів, соціальних працівників.

Цей курс основ пропедевтики психічних захворювань розрахований на лікарів (не психіатрів), психологів та соціальних працівників. Він присвячений базовим засад надання допомоги пацієнтам з найбільш розповсюдженими розладами психіки та поведінки.

Також у ньому розглядаються важливі документи, розроблені ВООЗ:

- Програма дій з усунення прогалин у охороні психічного здоров’я (mhGAP), яка має на меті розширити охоплення послугами при психічних, неврологічних розладах та станах, пов’язаних із вживанням психоактивних речовин.

- Керівництво mhGAP IG 2.0, містить алгоритми для клінічного ухвалення рішень сімейними лікарями при найбільш поширених психічних розладах.

Викладачі

Андрій Карачевський – доцент кафедри загальної, дитячої, судової психіатрії і наркології НМАПО імені П.Л. Шупика

Віталій Климчук – доктор психологічних наук, провідний науковий співробітник Інституту соціальної та політичної психології НАПН України

Павло Дупленко – доцент кафедри психіатрії Національного медичного університету імені О.О.Богомольця

Вікторія Горбунова – доктор психологічних наук, національний тренер програми mhGAP IG 2.0 ВООЗ

Цей навчальний курс створено Благодійною організацією «Український інститут політики громадського здоров’я» в рамках субгранту з МБФ «Альянс громадського здоров’я».

Для кого курс

Цей курс може бути корисним сімейним лікарям, соціальним працівникам та психологам, а також медичним сестрам.

Курс безкоштовний?

Курс є повністю безкоштовним.

В який час будуть проходити заняття?

Матеріали, завдання, форум доступні в будь-який час.


Захід розрахований на лікарів всіх спеціальностей відповідно до номенклатури лікарських спеціальностей, затвердженої наказом МОЗ України від 22 лютого 2019 року № 446 (у редакції наказу МОЗ України від 18 серпня 2021 року № 1753)

Картка заходу за 2022 рік

Картка заходу за 2023 рік

Зареєструватися на курс