linkedin behance facebook instagram odnoklassniki twitter vimeo vk youtube logo-edx
Перейти до головного змісту

Лікування опіоїдної залежності PHC


5 балів

Про цей курс

В Україні, починаючи з 2008 р., зростає кількість медичних закладів, в яких запроваджується підтримувальна терапія агоністами опіоїдів (ЗПТ) для лікування хворих із синдромом залежності від опіоїдів. Наркологічна служба не має достатніх ресурсів для надання своїм пацієнтам потрібної кількості медичних і психосоціальних послуг, а відтак не взмозі найближчим часом забезпечити повноцінне лікування хворих на ОЗ з коморбідною інфекційною патологією. Виходом із цієї ситуації може бути створення осередків інтегрованої медико-соціальної допомоги на базі центрів первинної медико-санітарної допомоги (ЦПМСД). Відповідно, все більше фахівців (лікарів, медичних сестер, психологів, соціальних працівників), які залучаються до надання медичних та психо-соціальних послуг, потребують навчання або поновлення професійних знань в цьому питанні. В останні роки часто лунають заклики, що лікувати опіоїдну наркозалежність повинні не лише наркологи, але й сімейні лікарі, фтизіатри, інфекціоністи, акушери-гінекологи та всі інші медичні працівники, які стикаються з цим контингентом хворих. Не виключаємо, що в майбутньому будуть видані такі накази МОЗ, які зобов’яжуть проводити ЗПТ в усіх лікувальних установах, де можуть опинитися хворі споживачі ін’єкційних наркотиків (СІН). Принаймні така практика вже існує в багатьох країнах світу. Даний курс дасть можливість усім слухачам отримати основні знання та навики для призначення ЗПТ своїм пацієнтам.

Цей навчальний курс оновлено Благодійною організацією «Український інститут політики громадського здоров’я» в рамках сабгранту з МБФ «Альянс громадського здоров’я» у співпраці з Центром громадського здоров’я МОЗ України за підтримки Надзвичайної ініціативи Президента США з надання допомоги у боротьбі з ВІЛ/СНІД (PEPFAR) та у співпраці з Центрами контролю та профілактики захворювань США (СDС). СDC не бере на себе жодної відповідальності за контент, представлений у цьому навчальному курсі. Інформація, матеріали та викладені позиції в цьому навчальному курсі ні в якому разі не відображують офіційну позицію або політики Центрів контролю та профілактики захворювань США або уряду США.

This educational course has been updated by Ukrainian Institute on Public Health Policy in terms of sub-award with ICF “Alliance for Public Health” in cooperation with Center for Public Health of MOH of Ukraine with support of U.S President’s Emergency Plan for AIDS Relief (PEPFAR) in collaboration with U.S. Centers for Disease Control and Prevention (CDC). CDC assumes no responsibility for the factual accuracy of the content presented in educational course. The information, materials, opinions expressed in the program are strictly their own and in no way meant to represent the official position or policies of CDC or US Government.

Зверніть увагу! Після успішного завершення курсів надається сертифікат, який є підставою для нарахування 5 балів безперервного професійного розвитку в рамках атестації лікарів (Наказ МОЗ України від 22.02.2019 № 446 «Деякі питання безперервного професійного розвитку лікарів»).

Вимоги до слухачів

Курс розрахований на медичних працівників (лікарів та медичних сестер), незалежно від спеціальності.

Викладачі

Course Staff Image #1

Дворяк Сергій Васильович

Доктор медичних наук. Має понад 40-річний досвід роботи з наркології і психіатрії. Засновник першого в Україні реабілітаційного центру лікування наркотичної залежності за принципами програми "12 кроків". Разом з колегами в 2003 заснував Український інститут досліджень політики щодо громадського здоров'я (УІДПГЗ). Консультант ВООЗ и UNODC, представник Європейського регіону в Правлінні Міжнародного СНІД Товариства, головний дослідник Українського інституту політики щодо громадського здоров'я, член Ради Директорів EUROPAD (Європейської Асоціації лікування опіоїдної залежності) і Ради Редакторів журналу «Залежність від героїну і пов'язані з цим клінічні проблеми».

Course Staff Image #1

Думчев Костянтин Вікторович

Лікар, магістр охорони здоров’я. Випускник Вінницького національного медичного університету, у 2003 році отримав ступінь магістра охорони здоров'я в Університеті Алабами (Бірмінгем, США).У минулому працював у Бюро Всесвітньої Організації Охорони Здоров’я (ВООЗ) та в українському офісі Центрів контролю та профілактики захворювань США (CDC). З 2014 року працює науковим директором Українського інституту політики громадського здоров'я. Проводить дослідження у сферах, пов'язаних з вживанням психоактивних речовин та ВІЛ/СНІД, включаючи епідеміологію, вивчення ефективності програм профілактики та лікування, моніторинг та оцінку. Є членом Міжсекторальної робочої групи з моніторингу та оцінки МОЗ України, яка здійснює координацію моніторингових заходів та досліджень, пов'язаних із відповіддю на епідемію ВІЛ в Україні. Щороку презентує результати проектних досліджень УІПГЗ на міжнародних наукових конференціях. Автор публікацій у міжнародних фахових виданнях.

Course Staff Image #1

Іванчук Ірина Олександрівна

За освітою соціальний працівник, психолог. Має наукову ступінь кандидата психологічних наук. Наразі працює в Державній установі «Центр громадського здоров’я Міністерства охорони здоров’я України». Має більше ніж десятирічний досвід роботи в сфері профілактики та лікування хворих з психічними та поведінковими розладами внаслідок вживання психоактивних речовин, надання послуг хворим з ВІЛ/СНІДом та іншими соціально-небезпечними захворюваннями. Починаючи з 2012 року займається координацією програм замісної підтримувальної терапії на національному рівні як працівник державної установи. За цей час приймала участь у вдосконаленні нормативно-правової бази з питань обігу наркотичних лікарських засобів, розробці національного протоколу щодо лікування хворих з опіоїдною залежністтю, розробки низки стратегічних документів, практичних посібників тощо тощо.

Course Staff Image #1

Матвієць Людмила Григорівна

Кандидат медичних наук, асистент кафедри сімейної медицини та амбулаторно-поліклінічної допомоги НМАПО імені П.Л. Шупика. Лікар загальної практики-сімейної медицини вищої категорії, терапевт вищої категорії, психотерапевт. Є заступником Правління Асоціації сімейних лікарів м. Києва і Київської області, а також членом правління Української асоціації сімейної медицини. Є одноосібним автором 15 та співавтором понад 35 наукових праць. Матвієць Л.Г. входить до складу мультидисциплінарних робочих груп МОЗ України з розробки Клінічних настанов та Уніфікованих протоколів «Артеріальна гіпертензія», «Депресія (легкий, помірний, тяжкий депресивні епізоди без соматичного синдрому або з соматичним синдромом, рекурентний депресивний розлад, дистимія)» (2014р), «Розлади загального розвитку (розлади спектру аутизму)» (2015 р.), «Реакція на важкий стрес та розлади адаптації. Посттравматичний стресовий розлад» (2015 р), «Гендерна дисфорія» (2016 р.), «Деменція» (2016 р.), а також в стадії розробки «Шизофренія», «Хронічний больовий синдром», «Паліативна медична допомога», «Психічні та поведінкові розлади внаслідок вживання опіоїдів». В 2015 – 2016 роках проводила тренінги для лікарів загальної практики-сімейних лікарів «Ведення пацієнта з ВІЛ-інфекцією//СНІДом сімейним лікарем» в 4-х областях України та м.Києві за програмою проекту «Покращення якості медичного обслуговування ВІЛ-інфікованих пацієнтів сімейними лікарями». З серпня 2017року є координатором проекту «Покращення якості медикаментозного підтримувального лікування в Україні» МБФ «Альянс громадського здоров’я» та Української асоціації сімейної медицини в м.Київ та Київській області.

Course Staff Image #1

Пикало Ірина Іванівна

Магістр у галузі охорони громадського здоров’я. У 2013 році закінчила магістерську програму Школа охорони здоров’я Національного університету «Києво-Могилянська академія». Працює в УІПГЗ з 2013 року. Займається проектною дослідницькою діяльністю у галузі ВІЛ-інфекції, СНІД, ІПСШ, туберкульозу та наркозалежності, лікування і медико-соціальної реабілітації осіб з хімічною залежністю, моніторингом і оцінкою втручань. Входить до складу міжвідомчої робочої групи Міністерства охорони здоров’я України з питань замісної підтримувальної терапії (ЗПТ).

Course Staff Image #1

Смагін Антон Олегович

Лікар-нарколог кабінету ЗПТ КП "Полтавський обласний центр терапії залежностей Полтавської обласної ради"

Course Staff Image #1

Веретко Ірина Миколаївна

Лікар-нарколог вищої атестаційної категорії. Координатор проекту ЗПТ в м. Вінниця, тренер у тренінгах «Підтримувальна терапія агоністами опіоїдів» (GTZ, УІПГЗ, МБФ «Альянс громадського здоров’я», ДУ «Український центр контролю за соціально небезпечними хворобами МОЗ України»).

Course Staff Image #1

Немаш Лілія Ігорівна

Аспірантка кафедри психології та соціальної роботи ВДПУ ім. М. Коцюбинського. Співавтор розробки керівництва щодо надання інтегрованої допомоги пацієнтам медикаментозного підтримувального лікування. Тренер у тренінгах «Забезпечення якості та стійкості інтегрованих послуг для пацієнтів замісної підтримувальної терапії», які проводив МБФ «Альянс громадського здоров’я», Київ, 2016 р. Має тривалий досвід роботи у психотерапевтичній практиці.

Course Staff Image #1

Каландія Гела Тенгізович

Лікар-нарколог. Завідуючий денним стаціонаром Київської міської наркологічної клінічної лікарні «Соціотерапія». Клінічний дослідник проекту «Забезпечення доступу до підтримувальної терапії агоністами опіоїдів метадоном/бупренорфіном для лікування опіоїдної залежності осіб, які перебувають на обліку в КВІ ДПтСУ України».

Course Staff Image #1

Антоненко Ігор Володимирович

Лікар-нарколог вищої категорії. Завідуючий наркологічним відділенням №3 Київської міської наркологічної клінічної лікарні «Соціотерапія». Клінічний дослідник проекту «Розширення доступу до медикаментозного підтримувального лікування в Україні», співавтор статей з дослідження препарату Налтрекс: «Опыт применения препарата налтрекс при лечении алкогольной зависимости» та «Опыт применения препарата налтрекс при лечении опийной наркомании», журнал Мистецтво лікування, 2003р.

Поширені запитання

Курс безкоштовний?

Курс є повністю безкоштовним. Викладач може рекомендувати навчальну літературу, щоб Ви могли глибше вивчити ту чи іншу тему, але доступних у межах курсу матеріалів буде достатньо для успішного його закінчення. Все що Вам знадобиться,– доступ до мережі інтернет на швидкості, достатній для перегляду відеолекцій.

В який час будуть проходити заняття?

Відеолекції, завдання, форум доступні в будь-який час.


Захід розрахований на лікарів всіх спеціальностей відповідно до номенклатури лікарських спеціальностей, затвердженої наказом МОЗ України від 22 лютого 2019 року № 446 (у редакції наказу МОЗ України від 18 серпня 2021 року № 1753)

Картка заходу

Зареєструватися на курс