linkedin behance facebook instagram odnoklassniki twitter vimeo vk youtube logo-edx
Перейти до головного змісту

Інтегроване ведення випадків гіпертензії та діабету PHC


4 бали

Про цей курс

В Україні тягар неінфекційних захворювань причетний до 91% загальної кількості смертей та до 82% потенційних років життя, які були втрачені внаслідок захворювання, інвалідності або передчасної смертності. Смертність від п'яти основних НІЗ, – серцево-судинних захворювань, діабету, раку, хронічних обструктивних захворювань легень та психічних розладів, – складає 84% усіх випадків смерті в Україні.

Про що цей курс?

1. Первинна профілактика НІЗ. Для того, щоб ефективно вплинути на рівень захворюваності та смертності від них, нам необхідно починати працювати з пацієнтами, які ще не мають діагностованих захворювань, але мають ризик їх виникнення.

2. Оцінка загального серцево-судинного ризику. Значення оцінки у профілактиці та веденні пацієнтів, практичне використання та інструменти.

3. Інтегроване ведення пацієнтів з гіпертензією та цукровим діабетом ІІ типу. Своєчасна діагностика гіпертензії та цукрового діабету є вкрай важливою, оскільки довгий час ці захворювання можуть перебігати безсимпомно. У курсі розглядається оцінка спільних факторів ризику, ефективні підходи щодо їх зниження, коморбідність.

4. Командна робота. Ефективне ведення НІЗ на первинному рівні неможливе, якщо немає добре підготовленої, злагодженої, мультидисциплінарної роботи фахівців в закладі ПМД, де лікарі, фельдшери, медичні сестри спільно надають допомогу, а керівники закладів розуміють важливість змін та підтримують їх втілення.

5. Перерозподіл функцій між лікарем та медичною сестрою, посилення потенціалу та ролі медичної сестри у профілактиці, виявленні та веденні пацієнтів з НІЗ та факторами ризику, підтримка та втілення змін керівником закладу ПМД є запорукою успіху.

6. Клінічний аудит для безперервного покращення якості.

Курс орієнтований на людей із закінченою медичною освітою та наявним клінічним досвідом та розроблений у першу чергу для сімейних лікарів, дільничних терапевтів, фельдшерів та медичних сестер, а також рекомендований для проходження керівниками медичних закладів, викладачів кафедр та інших зацікавлених медичних фахівців.

Висловлюємо щиру подяку всім колегам та експертам, які брали участь у розробці онлайн курсу: Міністерству охорони здоров’я України, Центру громадського здоров’я МОЗ України, національним та обласним експертам та тренерам, центру співробітництва ВООЗ у Фінляндії, Оксфордського Університету та експертам Європейського регіонального бюро ВООЗ. Щиро дякуємо за підтримку та сприяння у розробці курсу Швейцарській агенції з розвитку та співробітництва та Світовому Банку.

Викладачі

Course Staff Image #1

Вікторія Ткаченко

Доктор медичних наук, професор кафедри сімейної медицини НМАПО імені П.Л. Шупика, національний експерт ВООЗ із неінфекційних захворювань.

Course Staff Image #1

Людмила Хіміон

Доктор медичних наук, професор, завідувач кафедри сімейної медицини НМАПО імені П.Л. Шупика, національний експерт ВООЗ із неінфекційних захворювань.

Course Staff Image #1

Наталія Ружило

Головна медична сестра КНП «Обласна клінічна лікарня Івано-Франківської обласної ради»

Курс безкоштовний?

Курс є повністю безкоштовним.

В який час будуть проходити заняття?

Відеолекції, завдання, форум доступні в будь-який час.

Захід розрахований на лікарські спеціальності «Загальна практика - сімейна медицина», «Кардіологія», «Організація і управління охороною здоров’я», «Ендокринологія», «Геріатрія» відповідно до номенклатури лікарських спеціальностей, затвердженої наказом МОЗ України від 22 лютого 2019 року № 446 (у редакції наказу МОЗ України від 18 серпня 2021 року № 1753)

Картка заходу за 2022 рік

Картка заходу за 2023 рік

Зареєструватися на курс