linkedin behance facebook instagram odnoklassniki twitter vimeo vk youtube logo-edx
Перейти до головного змісту

Профілактика передачі ВІЛ від матері до дитини PHC


Про цей курс

В ВІЛ-інфекція упродовж останніх двадцяти років є провідною проблемою охорони здоров’я населення багатьох країн світу. Складність структури епідемічного процесу ВІЛ-інфекції і поліфакторність його розвитку принципово відрізняють цю інфекцію від інших епідемій.

Сучасний стан розвитку епідемічного процесу ВІЛ-інфекції в Україні характеризується стрімким поширенням ВІЛ серед жіночого населення, в першу чергу серед осіб, які відносяться до груп високого ризику інфікування. Сучасні тенденції розвитку епідемічного процесу ВІЛ-інфекції в Україні, як і в світі, свідчать, що на тлі «фемінізації» епідемії, яка характеризується збільшенням частки ВІЛ-інфікованих жінок серед загальної кількості ВІЛ-інфікованих пацієнтів та статевого шляху передачі ВІЛ-інфекції очікується подальше зростання кількості дітей, народжених ВІЛ-інфікованими жінками.

Кількість ВІЛ-позитивних дітей, народжених ВІЛ-позитивними жінками, у 2015 р. становить 2957 осіб, а показник частоти передачі ВІЛ від матері до дитини складає 3,8%, що значно перевищує рівень вертікальної трансмісії ВІЛ в розвинутих країнах (0-1%). Кількість дітей ВІЛ-позитивних дітей, народжених ВІЛ-інфікованими жінками, можливо суттєво зменшити, впроваджуючи ефективні заходи профілактики, заснованих на сучвсних доказових даних.

Саме цій тематиці присвячений дистанційний курс курсу «Профілактика передачі ВІЛ від матері до дитини».

Тематичні блоки курсу

1. Тенденції розвитку епідемії ВІЛ-інфекції в Україні;

2. Щсновні закономірності поширення ВІЛ-інфекції серед жінок

3. Вплив поширення ВІЛ-інфекції серед жіночого населення на рівень передачі ВІЛ від матері до дитини;

4. Нормативно-правове регулювання ППМД;

5. Права ЛЖВ на реалізацію репродуктивного права;

6. Правила поведінки медичного персоналу щодо дотримання прав ВІЛ-інфікованого пацієнта;

7. Обов’язки ВІЛ-інфікованих вагітних та матерів, а також законних опікунів по догляду за дитиною, народженою ВІЛ-позитивною жінкою;

8. Обов’язки та права лікаря щодо забезпечення ефективної ППМД;

9. Основні шляхи передачі ВІЛ від матері до дитини;

10. Організацію ППМД у відповідності вимог Уніфікованого клінічного протоколу первинної, вторинної (спеціалізованої), третинної (високоспеціалізованої) медичної допомоги “Профілактика передачі ВІЛ від матері до дитини”, що затверджений наказом МОЗ України від 16.05.2016 № 449;

11. Питання планування сім’ї ВІЛ-інфікованих жінок та організацію профілактики небажаної вагітності і соціального сирітства;

12. Методи ДКТ вагітних жінок;

13. Порядок організації медичної допомоги дітям, народженими ВІЛ-інфікованими матерями;

14. Важливість та методи формування прихильності ВІЛ-інфікованої матері до ППМД;

15. Побічні ефекти АРВ-терапії та заходи щодо їх елімінації;

16. Принципи вигодовування дітей, народженими ВІЛ-інфікованими матерями;

17. Профілактику опортуністичних інфекцій у дітей, народжених ВІЛ-інфікованими матерями;

18. Порядок імунізації дітей, народженої ВІЛ-інфікованою матір’ю;

19. Порядок виключення діагнозу ВІЛ-інфекції у дітей, народжених ВІЛ-інфікованими матерями.

Зверніть увагу! Після успішного завершення курсів надається сертифікат, який є підставою для нарахування балів безперервного професійного розвитку в рамках атестації лікарів в еквіваленті 10 годин (Наказ МОЗ України від 22.02.2019 № 446 «Деякі питання безперервного професійного розвитку лікарів»)

Для кого цей курс

Цей курс орієнтований на наступні категорії слухачів: лікарів загальної практики-сімейних лікарів, лікарів-акушерів-гінекологів, лікарів-неонатологів, лікарів-педіатрів, лікарів-терапевтів, лікарів-інфекціоністів, лікарів-інфекціоністів дитячих, акушерок, медичних сестер, лікарів-фтизіатрів, лікарів-наркологів, лікарів-психіатрів, лікарів, які здійснюють господарську діяльність з медичної практики як фізичні особи-підприємці, організаторів охорони здоров’я.

Викладачі

Course Staff Image #1

Вдовиченко Юрій Петрович

Член-кореспондент НАМН України, д.мед.н., професор. Будучи першим проректором НМАПО імені П.Л.Шупика та заступником голови спеціалізованої вченої ради Д 26.613.02 із захисту докторських (кандидатських) дисертацій за спеціальностями: анестезіологія та інтенсивна терапія, акушерство та гінекологія, поєднує загальноакадемічну роботу з клінічною.

Course Staff Image #1

Горбунова Ольга Володимирівна

Доктор медичних наук, доцент кафедри акушерства, гінекології та перинатології НМАПО імені П. Л. Шупика, лікар акушер-гінеколог вищої категорії, організатор охорони здоров’я вищої категорії.

Course Staff Image #1

Жилка Надія Яківна

Доктор медичних наук, професор кафедри акушерства, гінекології та перинатології, старший науковий співробітник, міжнародний експерт з питань репродуктивного здоров’я ВООЗ та ООН, заслужений лікар України. Нагороджена Почесною грамотою Кабінету Міністрів України, Почесними грамотами МОЗ України, Почесною грамотою ЮНІСЕФ за діяльність у сфері ППМД, номінант на премію ВООЗ. Питаннями організації охорони материнства та дитинства на керівних посадах займається 20 років. Очолювала роботу в МОЗ України зі створення системи профілактики передачі ВІЛ від матері до дитини в Україні та координатором цільових програм. У 2006 р. визнана одним із світових лідерів щодо просування прав ВІЛ-інфікованих жінок: “Breaking through. Profiles of individuals challenging HIV-related stigma and promoting human rights around the world”. Є учасником розробки клінічного протоколу “Профілактика передачі ВІЛ від матері до дитини” (2016 р.).

Course Staff Image #1

Марциновська Віолета Анатоліївна

Координатор з моніторингу та оцінки заходів профілактики передачі ВІЛ від матері до дитини, лікар-епідеміолог ДУ "Центр громадського здоров’я МОЗ України», старший науковий співробітник лабораторії епідеміології парентеральних вірусних гепатитів та ВІЛ-інфекції ДУ "Інститут епідеміології та інфекційних хвороб ім. Л.В. Громашевського НАМН України", к.мед.н, магістр у сфері громадського здоров’я. Є учасником розробки клінічного протоколу “Профілактика передачі ВІЛ від матері до дитини” (2016 р.).

Course Staff Image #1

Андріанова Ірина Володимирівна

Завідувач референс-лабораторією діагностики ВІЛ-інфекції/СНІДу з відділеннями імунологічних, вірусологічних, серологічних досліджень ДУ "Інститут епідеміології та інфекційних хвороб ім. Л.В. Громашевського НАМН України". Є учасником розробки клінічного протоколу “Профілактика передачі ВІЛ від матері до дитини” (2016 р.).

Course Staff Image #1

Раус Ірина Володимирівна

Лікар-педіатр Київського міського центру профілактики та боротьби зі СНІДом. Національний експерт у сфері педіатричної ВІЛ-інфекції. Є учасником розробки клінічного протоколу “Профілактика передачі ВІЛ від матері до дитини” (2016 р.).

Поширені питання

Курс безкоштовний?

Курс є повністю безкоштовним. Все що Вам знадобиться – доступ до мережі інтернет на швидкості, достатній для перегляду відеолекцій.

В який час будуть проходити заняття?

Відеолекції, завдання, форум доступні в будь-який час.

Зареєструватися на курс