linkedin behance facebook instagram odnoklassniki twitter vimeo vk youtube logo-edx
Перейти до головного змісту

Специфіка соціальної роботи з групами підвищеного ризику захворювання на ТБ, ТБ/ВІЛ. Взаємодія соціальних та медичних працівників PHC


Про цей курс

Одним із завдань «Плану дій по боротьбі з ТБ для Європейського регіону ВООЗ на 2016-2020 роки» є систематичний скринінг осіб з груп підвищеного ризику захворювання на туберкульоз, вагомою інтервенцією якого є активне виявлення випадків захворювань на туберкульоз серед уразливих груп населення та тих, хто має обмежений доступ до послуг в закладах охорони здоров’я.

Військовий конфлікт на сході України призвів до соціально-економічної кризи, що супроводжується зниженням життєвого рівня населення разом зі значним підвищенням міграції великих груп населення. Ці чинники ведуть до загострення ситуації із захворюванням на туберкульоз. Сукупний вплив ризиків середовища, поведінки, правових, економічних та соціальних перешкод доступу до послуг, які лежать у площині прав людини і гендерних аспектів, значно підвищують ризик захворювання на туберкульоз у групі внутрішньо переміщених осіб. Вони практично випадають з поля зору лікувально-профілактичних закладів і не охоплені належними протитуберкульозними заходами.

Профільну допомогу у вирішення складних життєвих обставин, в яких опиняються внутрішньо переміщені особи, надають фахівці соціальної сфери на базі територіальних центрів надання соціальних послуг. З іншого боку, безпосередньо самі працівники центрів надання соціальних послуг стикаються з небезпекою інфікування, оскільки в ході здійснення професійної діяльності відвідують помешкання та місця скупчення своїх клієнтів, які можуть бути вже хворими. Залучення соціальних працівників до скринінгово анкетування груп підвищеного ризику, які знаходяться у складних життєвих обставинах та є найбільш уразливими до захворювання на туберкульоз, розширяє можливості включення їх до медичного нагляду.

Даний навчальний курс має на меті ознайомити представників центрів надання соціальних послуг з алгоритмом їхніх дій щодо виявлення осіб з симптомами захворювання, механізмами взаємодії із закладами охорони здоров’я у контексті діагностики туберкульозу.

Викладач

Анікєєва Анна Борисівна

Лікар-фтизіатр амбулаторно-поліклінічного відділення Київського міського центру СНІДу. Спеціалізується на профілактиці, діагностиці, лікуванні, супроводі хворих на ВІЛ-асоційований туберкульоз. В рамках надання допомоги своїм пацієнтам співпрацює з громадськими організаціями та фахівцями територіальних центрів надання соціальних послуг.

Курс безкоштовний?

Курс є повністю безкоштовним.

В який час будуть проходити заняття?

Відеолекції, завдання, форум доступні в будь-який час.

Після успішного завершення курсів надається сертифікат, який є підставою для нарахування балів безперервного професійного розвитку в рамках атестації лікарів в еквіваленті 2 годин (Наказ МОЗ України від 22.02.2019 № 446 «Деякі питання безперервного професійного розвитку лікарів»)

Зареєструватися на курс