linkedin behance facebook instagram odnoklassniki twitter vimeo vk youtube logo-edx
Перейти до головного змісту

Виявлення туберкульозу серед сільського населення PHC


Про цей курс

Одним з основних завдань щодо забезпечення контролю над туберкульозом є раннє виявлення випадків захворювання. Впровадження молекулярно-генетичних методів дозволило суттєво покращити діагностику туберкульозу та прискорити початок лікування багатьом хворим. За даними Всесвітньої організації охорони здоров’я, в нашій країні щорічно не виявляється близько 20% хворих на туберкульоз, що свідчить про відсутність вільного доступу до сучасних методів діагностики для певних категорій населення. Серед таких категорій - і мешканці сільської місцевості.

Нижчий рівень освіти, сезонний характер праці, віддаленість закладів охорони здоров’я, незручний розклад руху громадського транспорту, а часто й відсутність сполучення між населеними пунктами створюють підстави для пізнього звернення пацієнтів за медичною допомогою. Поточна реформа системи охорони здоров’я має створити належні умови для забезпечення рівного доступу до якісних протитуберкульозних послуг для всіх категорій населення.

Курс розроблено кандидатом медичних наук, доцентом кафедри фтизіатрії Національного медичного університету імені О.О.Богомольця, лікаемр-фтизіатомр вищої категорі їДолінською Марією.

Для кого курс

Даний онлайн-курс надає можливість медичним фахівцям, що працюють в сільській місцевості, ознайомитись із сучасними алгоритмами діагностики туберкульозу.

Курс безкоштовний?

Курс є повністю безкоштовним.

Зверніть увагу!

Після успішного завершення курсів надається сертифікат, який є підставою для нарахування балів безперервного професійного розвитку в рамках атестації лікарів в еквіваленті 4 годин (Наказ МОЗ України від 22.02.2019 № 446 «Деякі питання безперервного професійного розвитку лікарів»).

Зареєструватися на курс