linkedin behance facebook instagram odnoklassniki twitter vimeo vk youtube logo-edx
Перейти до головного змісту

Виявлення латентної туберкульозної інфекції серед контактних осіб PHC


Про цей курс

Одним із завдань «Плану дій по боротьбі з ТБ для Європейського регіону ВООЗ на 2016-2020 роки» є ведення латентної туберкульозної інфекції (далі – ЛТБІ) та профілактичне лікування осіб з груп високого ризику. Основною інтервенцією з попередження інфікування мікобактерією туберкульозу та прогресування захворювання є лікування ЛТБІ та вакцинація БЦЖ. Не дивлячись на те, що в країні лікування ЛТБІ є доступним, багато осіб, які потребують такого лікування, не отримують його. ВООЗ наполегливо рекомендує лікування ЛТБІ для двох пріоритетних груп: особам, що живуть з ВІЛ, та дітям до 5-ти років, контактним з хворими бактеріовиділювачами.

В 2018 вийшло оновлене консолідоване керівництво ВООЗ з програмного менеджменту ЛТБІ, в якому представлений всеосяжний набір рекомендацій з програмного ведення випадків ЛТБІ, а також основа і обґрунтування для розробки національних керівництв. Дане керівництво перекладене українською мовою. Нажаль, в Україні питанням ведення ЛТБІ не приділяється достатньої уваги. Недостатнє розуміння ролі ЛТБІ в епідеміології туберкульозу призводить до зниження уваги до цієї проблеми з боку як лікарів-фтизіатрів, так і лікарів сімейної медицини.

Курс розроблено кандидатом медичних наук, доцентом кафедри фтизіатрії Національного медичного університету імені О.О.Богомольця, лікаемр-фтизіатомр вищої категорії Долінською Марією.

Для кого курс

Онлайн-курс з ведення латентної туберкульозної інфекції призначений для медичних фахівців, що працюють з групами ризику щодо туберкульозу, та надає можливість швидко ознайомитись з оновленими рекомендаціями ВООЗ щодо даної проблеми.

Курс безкоштовний?

Курс є повністю безкоштовним.

Зверніть увагу!

Після успішного завершення курсів надається сертифікат, який є підставою для нарахування балів безперервного професійного розвитку в рамках атестації лікарів в еквіваленті 10 годин (Наказ МОЗ України від 22.02.2019 № 446 «Деякі питання безперервного професійного розвитку лікарів»).

Зареєструватися на курс