linkedin behance facebook instagram odnoklassniki twitter vimeo vk youtube logo-edx
Перейти до головного змісту

ВІЛ: толерантність та надія PHC


Про цей курс

Курс містить інформацію про ВІЛ-інфекцію і її лікування, основи медичної допомоги ВІЛ-позитивним людям, у тому числі і вагітним та породіллям, огляд законодавства у сфері надання медичної допомоги людям з ВІЛ, вплив стигми на ефективність заходів з подолання епідемії, захист від інфікування медичних працівників на робочому місці.

Тестування на ВІЛ за ініціативи медичного працівника із негайним початком лікування є одною зі стратегій зупинення епідемії ВІЛ-інфекції в Україні. Надання медичної допомоги ВІЛ-позитивним людям буде результативним, якщо кожен медичний працівник не лише володітиме достовірною інформацією та відточеними навичками, а й розумітиме багатогранність проблеми, з якою працює. Проблема ВІЛ не лише медична, але й соціальна. Дискримінація та стигматизація ВІЛ-позитивних людей, а також осіб із суміжними інфекційними захворюваннями (та з підозрою на них), які часто відносяться до певних соціальних груп (ключових груп ризику щодо інфікування ВІЛ), руйнує не тільки життя цих пацієнтів, але й всю систему охорони здоров’я. Дискримінація та стигматизація також негативно впливає на безпеку працівників галузі охорони здоров’я, підвищуючи професійні ризики. Ліками від стигми є масове поширення правдивої інформації. Одна з ключових ролей у просвіті населення належить саме медичному персоналу.

Як існування міфів про ВІЛ впливає на розвиток епідемії та життя окремих людей? Які існують ризики інфікування ВІЛ у медичних закладах? Як медичному працівникові бути максимально ефективним під час надання допомоги пацієнтам, хворим на ВІЛ? Як захистити себе від інфікування ВІЛ на робочому місці і у яких випадках призначається постконтактна профілактика? Як допомогти людям, які належать до уразливих до ВІЛ груп? Відповідь на ці питання і значно більше ви отримаєте, пройшовши цей експрес –курс. В курсі лаконічно говоримо про головне і даємо посилання на глибші знання.

В умовах медичної реформи покращення розуміння специфіки роботи з ключовими групами – ЛГБТ, секс-працівники, колишні ув’язнені – допоможе лікарям більш ефективно працювати з ними та, відповідно, збільшити базу своїх клієнтів і отримувати додаткове фінансування від Національної служби здоров’я України.

Онлайн курс розроблено у рамках спільного проекту БО «100 ВІДСОТКІВ ЖИТТЯ» та Фонду народонаселення ООН за фінансової підтримки UBRAF 2018-2019.

У розробці курсу брали участь: Рачинська В., Полянцев П., Кульченко О., Губська А., Рівера К., Денисенко В.

Для кого курс

Для лікарів загальної практики - сімейної медицини, лікарів-терапевтів, акушерів, лікарів-акушерів-гінекологів, медичних сестер та усіх медичних працівників, які хочуть покращити свої знання.

Курс безкоштовний?

Курс є повністю безкоштовним.

В який час будуть проходити заняття?

Відеолекції, завдання, форум доступні в будь-який час.

Після успішного завершення курсів надається сертифікат, який є підставою для нарахування балів безперервного професійного розвитку в рамках атестації лікарів в еквіваленті 4 годин (Наказ МОЗ України від 22.02.2019 № 446 «Деякі питання безперервного професійного розвитку лікарів»)

Зареєструватися на курс