linkedin behance facebook instagram odnoklassniki twitter vimeo vk youtube logo-edx
Перейти до головного змісту

Встановлення імплантованої венозної системи для тривалих інфузій (порт-системи) PHC


Про курс

Епідемія туберкульозу в Україні є серйозною проблемою для системи охорони здоров’я країни. Особливий тягар становить значна поширеність випадків хвороби з множинною лікарською стійкістю серед нових та раніше пролікованих випадків туберкульозу. Сучасні схеми лікування хворих з даною патологією передбачають тривалий прийом як пероральних так і інфузійних протитуберкульозних препаратів. В таких випадках пацієнти потребують забезпечення безпечного, комфортного і тривалого венозного доступу, який може бути використаний медперсоналом, або спеціально навченим волонтером. Основна ідея застосування венозних порт-систем – це перетворити складний і потенційно небезпечний венозний доступ на просту підшкірну ін’єкцію, зменшити ризик ускладнень пов’язаних з повторними частими венепункціями, підвищити комфорт і якість життя пацієнта. Використання даного способу введення протитуберкульозних препаратів є безпечним, комфортним для пацієнтів і економічно виправданим.

Основою кожної з венозних порт-систем є титановий порт зі спеціальною силіконовою мембраною, здатною витримувати велику кількість проколів, силіконовий або поліуретановий катетер та спеціальна безкернева голка (голка Губера), що дозволяє багаторазово проколювати мембрану порта не пошкоджуючи останню. Вся система розташовується підшкірно, що забезпечує відсутність контакту із зовнішнім середовищем і значно знижує кількість інфекційних ускладнень. Виробники виготовляють порти різних розмірів та діаметру для максимальної зручності їх використання і забезпечення високої ефективності введення ліків.

Показаннями до встановлення імплантованої системи є необхідність тривалої інфузійної терапії більше 3-х місяців, необхідність частого тривалого введення подразнюючих речовин в судинне русло, неможливість катетеризації периферичних вен необхідність парентерального харчування, необхідність частого введення препаратів крові та кровозамінників.

Після успішного завершення курсів надається сертифікат, який є підставою для нарахування балів безперервного професійного розвитку в рамках атестації лікарів в еквіваленті 2 годин (Наказ МОЗ України від 22.02.2019 № 446 «Деякі питання безперервного професійного розвитку лікарів»)

Викладач

Course Staff Image #1

Терешкович Олександр Володимирович

Лікар торакальний хірург, кандидат медичних наук, старший науковий співробітник відділення торакальної хірургії і інвазивних методів діагностики Державної установи «Національний інститут фтизіатрії і пульмонології імені Ф. Г. Яновського Національної академії медичних наук України». Спеціаліст у галузі торакальної хірургії, фтизіохірургії, мініінвазивної хірургії.

Зареєструватися на курс