Основи мотиваційного інтерв’ю
PHCКонсультування людей, які страждають на розлади, повʼязані із вживанням психоактивних речовин, полягає в зосередженні уваги на змінах, як-от: зміні поведінки, зміні ставлення, переконань щодо вживання речовин, зміні способу життя та часто погляду на себе та навколишній світ. Впровадження таких змін неможливе без належної мотивації.
Мета курсу: ознайомити слухачів з базовим уявленням про те, що таке мотиваційне інтерв’ю під час роботи з людьми із залежністю та отримати базові навички мотиваційного консультування.
У цьому онлайн-курсі розкриті базові концепції мотиваційного консультування:
- Основні поняття мотивації та амбівалентності
- Принципи та процеси мотиваційного інтерв’ю (МІ)
- Основні навички та деякі техніки мотиваційного консультування
- Розмова про зміни
- Робота з опором
- Стратегії МІ у відповідності до стадій змін
Курс містить навчальні відео, додаткові матеріали та інтерактивні вправи, які допоможуть вам більше зануритись у матеріал і спробувати деякі навички.
Авторка курсу
Юлія Ячнік
лікар-психолог, тренерка та супервізорка проєкту ITTC з програм лікування залежності та супутніх розладів, тренерка з програми профілактики залежності EUPC, тренерка та супервізорка ВООЗ з програми mhGAP, фахівець Інституту психіатрії КНУ імені Тараса Шевченка
Курс орієнтовано на широке коло фахівців, які надають психосоціальну підтримку людям із залежністю в процесі лікування та реабілітації. Захід розрахований на всіх працівників сфери охорони здоров'я, включених до розділів “Керівники” (у разі наявності освіти у галузі знань 22 “Охорона здоров’я”), “Професіонали” та “Фахівці” Довідника кваліфікаційних характеристик професій працівників (випуск 78 “Охорона здоров’я”), затвердженого наказом МОЗ від 29 березня 2002 р. № 117.
Курс «Основи мотиваційного інтерв’ю» є частиною більшої програми «Інтервенції з психосоціальної підтримки для осіб, які мають залежність від психоактивних речовин», що вміщує 4 курси:
- Основи консультування людей з проблемами внаслідок вживання психоактивних речовин;
- Основи кризового консультування;
- Основи мотиваційного інтерв’ю;
- Когнітивно-поведінкова терапія для осіб, які мають залежність від психоактивних речовин.