linkedin behance facebook instagram odnoklassniki twitter vimeo vk youtube logo-edx
Перейти до головного змісту

Основи мотиваційного інтерв’ю PHC


6 годин

Консультування людей, які страждають на розлади, повʼязані із вживанням психоактивних речовин, полягає в зосередженні уваги на змінах, як-от: зміні поведінки, зміні ставлення, переконань щодо вживання речовин, зміні способу життя та часто погляду на себе та навколишній світ. Впровадження таких змін неможливе без належної мотивації. 

Мета курсу: ознайомити слухачів з базовим уявленням про те, що таке мотиваційне інтерв’ю під час роботи з людьми із залежністю та отримати базові навички мотиваційного консультування. 

У цьому онлайн-курсі розкриті базові концепції мотиваційного консультування: 

  1. Основні поняття мотивації та амбівалентності
  2. Принципи та процеси мотиваційного інтерв’ю (МІ)
  3. Основні навички та деякі техніки мотиваційного консультування
  4. Розмова про зміни
  5. Робота з опором
  6. Стратегії МІ у відповідності до стадій змін

Курс містить навчальні відео, додаткові матеріали та інтерактивні вправи, які допоможуть вам більше зануритись у матеріал і спробувати деякі навички. 

Авторка курсу

Юлія Ячнік

Course Staff Image #1

лікар-психолог, тренерка та супервізорка проєкту ITTC з програм лікування залежності та супутніх розладів, тренерка з програми профілактики залежності EUPC, тренерка та супервізорка ВООЗ з програми mhGAP, фахівець Інституту психіатрії КНУ імені Тараса Шевченка
Курс орієнтовано на широке коло фахівців, які надають психосоціальну підтримку людям із залежністю в процесі лікування та реабілітації. Курс розрахований на медичних працівників всіх спеціальностей відповідно до номенклатури лікарських спеціальностей, затвердженої наказом МОЗ України від 22 лютого 2019 року № 446 (у редакції наказу МОЗ України від 09 вересня 2022 року № 1640).

Курс «Основи мотиваційного інтерв’ю» є частиною більшої  програми «Інтервенції з психосоціальної підтримки для осіб, які мають залежність від психоактивних речовин», що вміщує 4 курси: 

  • Основи консультування людей з проблемами внаслідок вживання психоактивних речовин; 
  • Основи кризового консультування;
  • Основи мотиваційного інтерв’ю; 
  • Когнітивно-поведінкова терапія для осіб, які мають залежність від психоактивних речовин.
Зареєструватися на курс