linkedin behance facebook instagram odnoklassniki twitter vimeo vk youtube logo-edx
Перейти до головного змісту

Основи консультування людей з проблемами внаслідок вживання психоактивних речовин PHC


6 годин

«Основи консультування людей з проблемами внаслідок вживання психоактивних речовин»

Згідно з даними Світового звіту про наркотики, представленому Управлінням ООН з боротьби з наркотиками і злочинністю (UNODC), у 2020 році приблизно 284 мільйонів людей вживали наркотичні речовини протягом останніх 12 місяців. Відтак, це приблизно 1 з 18 осіб у віковій групі 15-64 років. З них близько 38,6 мільйонів мали діагностовані розлади психіки та поведінки внаслідок вживання психоактивних речовин.

Залежність від ПАР є хронічною хворобою, яка вимагає лікування впродовж життя. Разом із медикаментозним лікуванням пацієнти мають отримувати психосоціальну підтримку, яка допоможе знизити вживання наркотиків, сприятиме зменшенню проявів симптомів відміни та запобігти рецидивам. 

Онлайн-курс «Основи консультування людей з проблемами внаслідок вживання психоактивних речовин» розкриває базові концепції консультування, а саме: 

  • характеристика консультанта; 
  • характеристика терапевтичних стосунків; 
  • основні навички консультування;
  • особливості консультування людей з залежністю;
  • афірмації, рефлексії та опір;
  • групове консультування

Курс містить інтерактивні вправи, які допоможуть вам більше зануритись у матеріал і попрактикувати навички консультування.

Автори курсу:

Галина Науменко, к.м.н., медичний психолог, психотерапевт, тренерка та супервізорка ВООЗ з програм mhGAP та “Самодопомога Плюс”,  викладачка кафедри медичної психології, психосоматичної медицини та психотерапії НМУ імемі Богомольця  

Курс орієнтовано на широке коло фахівців, які надають психосоціальну підтримку людям із залежністю в процесі лікування та реабілітації. Курс розрахований на медичних працівників всіх спеціальностей відповідно до номенклатури лікарських спеціальностей, затвердженої наказом МОЗ України від 22 лютого 2019 року № 446 (у редакції наказу МОЗ України від 09 вересня 2022 року № 1640.

Курс «Основи консультування людей з проблемами внаслідок вживання психоактивних речовин» є частиною більшої  програми «Інтервенції з психосоціальної підтримки для осіб, які мають залежність від психоактивних речовин», яка вміщує 4 курси: 

  • Основи консультування людей з проблемами внаслідок вживання психоактивних речовин; 
  • Основи кризового консультування;
  • Основи мотиваційного інтерв’ю; 
  • Вступ у КПТ залежності.

Всі ці курси незабаром будуть розміщені на Платформі дистанційного навчання Центру Громадського Здоров’я.Захід розрахований на всіх працівників сфери охорони здоров'я, включених до розділів “Керівники” (у разі наявності освіти у галузі знань 22 “Охорона здоров’я”), “Професіонали” та “Фахівці” Довідника кваліфікаційних характеристик професій працівників (випуск 78 “Охорона здоров’я”), затвердженого наказом МОЗ від 29 березня 2002 р. № 117. 

Зареєструватися на курс