Перейти до головного змісту

Впровадження системи епідеміологічного нагляду за недавньою ВІЛ-інфекцією

PHC

«Впровадження системи епідеміологічного нагляду за недавньою ВІЛ-інфекцією»

 

Курс присвячений впровадженню системи епідеміологічного нагляду за недавньою ВІЛ-інфекцією. 

Система епіднагляду за ВІЛ-інфекцією оперує таким показником як захворюваність на ВІЛ (інцидентність), це кількість нових випадків інфікування у популяції за часовий проміжок.  Розвиток системи епіднагляду завжди спрямований на збільшення відсотку реєстрації нових випадків інфікування,  проведення цієї реєстрації якомога ближче до моменту інфікування, а також отримання оціночних показників захворюваності.

Оцінка захворюваності дозволяє оцінити стан і тенденції епідемії ВІЛ-інфекції в популяції, а також оцінити успішність реалізованих профілактичних програм та сприяти їх більшої ефективності.

Курс складається з 5 основних частин 

  1. Ознайомлення з вступною інформацією курсу та термінологією;  обговорення мету, завдання та опис дизайну проєкту з впровадження системи епіднагляду за недавньою ВІЛ-інфекцією.
  2. Огляд національного алгоритму тестування для визначення ВІЛ-статусу та  алгоритм тестування на недавню ВІЛ-інфекцію.
  3. Опис проєкту щодо впровадження системи епіднагляду за недавньою ВІЛ-інфекцією: 
  •       Основні  етапи участі у проєкті 
  •       Критерії включення / виключення
  •       Біоетичні засади проведення проєкту
  •       Інструменти збору даних
  •       Дотестове інформування у зв’язку з тестуванням на недавню ВІЛ-інфекцію.
  1.  Розуміння обліку даних щодо тестування на недавню ВІЛ-інфекцію та звітування, а саме: 
  •       Збір, облік, верифікація та  управління даними
  •       Безпека та конфіденційність даних
  •       Аналіз даних та звітування
  •       Супервізія та координація
  •       Забезпечення якості тестування на недавню ВІЛ-інфекцію
  1.  Обговорення роботи в інформаційній системі «Моніторинг соціально значущих хвороб» та висновки за результатами проходження курсу.

Автори курсу:

Олександр Недужко
лікар, магістр наук, магістр менеджменту, заступник директора з наукових питань ТОВ «Європейський інститут політики громадського здоров’я»

Олександр Зезюлін
лікар, магістр громадського здоров’я, старший науковий співробітник БО «Український інститут політики громадського здоров’я»

Маріанна Азарсковa
лікар та доктор філософських наук, магістр бізнес адміністрування, к. мед.н., радник з лабораторних питань, відділ глобальної боротьби з ВІЛ та ТБ Центрів з контролю та профілактики захворювань, США

Віолетта Марциновська
лікар, магістр громадського здоров’я, головний фахівець з управління та протидії ВІЛ-інфекції ДУ «Центр громадського здоров’я МОЗ України», к.мед.н., старший науковий співробітник ДУ «Інститут епідеміології та інфекційних хвороб ім. Л.В. Громашевського НАМН України»

Ірина Андріанова
імунолог Референс-лабораторії з діагностики ВІЛ/СНІДу, вірусних та особливо небезпечних патогенів ДУ «Центр громадського здоров’я МОЗ України»

Олександра Шейко
біолог Референс-лабораторії з діагностики ВІЛ/СНІДу, вірусних та особливо небезпечних патогенів ДУ «Центр громадського здоров’я МОЗ України»

Олена Сазонова
кандидат біологічних наук, магістр менеджменту, фахівець ТОВ «Європейський інститут політики громадського здоров’я»

Цей курс розроблено в межах реалізації проєкту «Впровадження системи епіднагляду за недавньою ВІЛ-інфекцію з використанням тестів на недавню ВІЛ-інфекцію в місці надання послуг особам, яким нещодавно було встановлено наявність ВІЛ-інфекції в Україні».

Впровадження системи епіднагляду за недавньою ВІЛ-інфекцією та присвячений цьому курс є складовою частиною та підтримується Проєктом «Посилення лікування ВІЛ-інфекції, спроможності лабораторної мережі, замісної підтримуючої терапії та програмного моніторингу в Україні в рамках Надзвичайної ініціативи Президента США з надання допомоги у боротьбі з ВІЛ/СНІД (PEPFAR)» (проєкт «SLTP»), що впроваджується ДУ «Центр громадського здоров’я МОЗ України» за фінансування Центрів контролю та профілактики захворювань США (CDC), в рамках Надзвичайної ініціативи Президента США з надання допомоги у боротьбі з ВІЛ/СНІД (PEPFAR). 

Захід розрахований на всіх працівників сфери охорони здоров'я, включених до розділів “Керівники” (у разі наявності освіти у галузі знань 22 “Охорона здоров’я”), “Професіонали” та “Фахівці” Довідника кваліфікаційних характеристик професій працівників (випуск 78 “Охорона здоров’я”), затвердженого наказом МОЗ від 29 березня 2002 р. № 117.

Резюме Курсу

  1. Номер Курсу

    120
  2. Заняття починаються

  3. Заняття закінчуються

Зареєструватися на курс