Перейти до головного змісту

Надання послуг психологічної підтримки людям, що живуть з ВІЛ, під час війни в Україні

PHC

Запрошуємо на курс дистанційного навчання щодо надання послуг пацієнтам, які живуть з ВІЛ та перенесли травмуючі події під час війни  в Україні.

Близько 60 відсотків українців потребують психологічної допомоги через війну, розв'язану Росією проти України. Цю цифру визначили в Міністерстві охорони здоров’я України (МОЗ) ще влітку 2022 року, і відтоді вона не змінилася.

За оцінками МОЗ України психологічні наслідки війни, зокрема посттравматичний стресовий розлад (ПТСР), впливатимуть на психічний стан українців щонайменше сім-десять років. Ця проблема загрожує збільшенням кількості інших психічних розладів та пов’язаних із ними проблем, зокрема випадків алкоголізму та розладів у зв’язку з вживанням психоактивних речовин.

 Війна також збільшила ризик розповсюдження передачі ВІЛ-інфекції через незахищені сексуальні контакти. Люди, які живуть з ВІЛ, є однією із уразливих груп через стигму і дискримінацію, пов’язану із своїм статусом, а також отриману психологічну травму через воєнні дії, вимушене переміщення та інші проблеми воєнного часу.

Курс представляє основні поняття, пов'язані з психологічною травмою та її впливом на психічне здоров’я; пояснює, як виявити симптоми та ознаки психологічної травми; описує стратегії самодопомоги і колегіальної психологічної підтримки в умовах поточної кризи та стресу після психологічної травми. Також курс фокусується на тому, як надавати медичні послуги та психологічну підтримку людям з ВІЛ, які переживають стрес після психологічної травми, зокрема пацієнтам на АРТ, та забезпечити ефективне переправлення людей, які живуть з ВІЛ, для отримання спеціалізованих  лікування після психологічної травми 

Курс розроблений для медичних працівників закладів охорони здоров’я, які надають медичну допомогу ВІЛ-позитивним пацієнтам.

Курс складається з 4 модулів:

Модуль 1: Розпізнавання психологічної травми  

Модуль 2: Самодопомога при стресі у зв’язку з психологічною травмою

Модуль 3: Надання колегіальної психологічної підтримки

Модуль 4: Надання допомоги ЛЖВ з урахуванням інформації про психологічну   травму

Кожний модуль містить кілька сесій. Більшість сесій включає коротку відео-лекцію та практичні завдання для виконання, а також додаткові ресурси для самостійної роботи. Учасники можуть перевірити рівень засвоєння навчального матеріалу за допомогою попередніх та завершальних тестів в кожному модулі в цілому, а також коротких контрольних тестів після кожної сесії для розуміння ключових моментів.

Міжнародний центр освіти та підготовки з питань охорони здоров’я (I-TECH) Університету штату Вашингтон висловлює подяку:

  • Кристен Ліндгрен (Kristen Lindgren), PhD, професорці кафедри психіатрії  та поведінкових наук, содиректорці відділення інновацій у відновленні після психологічної травми та розвитку резильєнтності, Університет штату Вашингтон
  • Мішель Бедар-Гіліган (Michele Bedard-Gilligan), PhD, доцентці кафедри психіатрії  та поведінкових наук, содиректорці відділення інновацій у відновленні  після психологічної травми та розвитку резильєнтності, Університет штату Вашингтон 
  • Віталію Климчуку, доктору психологічних наук, експерту з розвитку політики у сфері психічного здоров'я, віце-президенту Національної психологічної асоціації України
  • Олені Кулаковській, лікарці, програмній координаторці I-TECH
  • Наталії Тюлєнєвій, психологині, національній експертці I-TECH із консультування з питань ВІЛ-інфекції
  • команді програми електронного навчання факультету глобального здоров’я (eDGH), Університету штату Вашингтон під керівництвом Алекса МакГі (Alex McGee), керуючого директора, та Леслі Уолл (Leslie Wall), старшої розробниці  електронних тренінгів.

за дизайн та розробку курсу.

Курс розроблено в рамках проєкту «Посилення спроможності адміністративного та клінічного потенціалу служби ВІЛ/СНІД в Україні», який виконується Міжнародним центром освіти і підготовки з питань охорони здоров’я (I-TECH) Університету штату Вашингтон, завдяки підтримці в межах Надзвичайного плану Президента США для допомоги в боротьбі з ВІЛ/СНІДом (PEPFAR), наданій Адміністрацією з ресурсів та послуг у сфері охорони здоров’я (HRSA) Департаменту охорони здоров’я та соціальних служб США (HHS), у тісній співпраці з Центрами з контролю та профілактики захворювань США (CDC) в Україні. Подані в цьому курсі інформація та висновки належать авторам та не повинні тлумачитися як такі, що є офіційною позицією чи політикою або чимось, що схвалюється HRSA, HHS, CDC чи урядом США.

Захід розрахований на всіх працівників сфери охорони здоров'я, включених до розділів “Керівники” (у разі наявності освіти у галузі знань 22 “Охорона здоров’я”), “Професіонали” та “Фахівці” Довідника кваліфікаційних характеристик професій працівників (випуск 78 “Охорона здоров’я”), затвердженого наказом МОЗ від 29 березня 2002 р. № 117.

Резюме Курсу

  1. Номер Курсу

    117
  2. Заняття починаються

  3. Заняття закінчуються

Зареєструватися на курс