linkedin behance facebook instagram odnoklassniki twitter vimeo vk youtube logo-edx
Перейти до головного змісту

Підходи до поводження із медичними відходами PHC


12 балів

В процесі виконання своїх функцій щодо діагностики і лікування пацієнтів, профілактики захворювань та нівелювання потенційних ризиків для здоров’я людей, система охорони здоров’я продукує величезну кількість відходів, які самі по собі можуть бути небезпечними. Відходи, які утворюються внаслідок діяльності закладів охорони здоров’я вважаються найбільш небезпечними, так як несуть ризики хімічних, токсичних, канцерогенних, мутагенних і радіаційних впливів на організм людини, травматизму та інфікування. Неадекватне та невідповідне поводження з медичними відходами може мати серйозні наслідки для громадського здоров’я як за рахунок прямого впливу, так і через негативну дію на стан екології.

Цей онлайн-курс розглядає раціональні підходи до управління медичними відходами на рівні закладу охорони здоров’я та включає такі основні розділи:

· огляд законодавства в сфері управління відходами;

· організація раціонального поводження з медичними відходами залежно від їхньої категорії;

· правила оформлення типової схеми поводження з відходами;

· підходи до транспортування і зберігання медичних відходів у межах закладу охорони здоров’я;

· реєстрація та звітування щодо кількості згенерованих медичних відходів;

· вимоги до місць тимчасового зберігання медичних відходів, їхнього передавання за межі закладу охорони здоров’я та оформлення відповідної документації.

По завершенню курсу ви зможете раціоналізувати управління медичними відходами у підпорядкованому закладі охорони здоров’я, розробити типову схему поводження з медичними відходами та стандартні операційні процедури управління ними, а також підготувати навчальні матеріали для працівників, залучених до процедур з управління медичними відходами.

Захід розрахований на медичних працівників всіх спеціальностей відповідно до номенклатури лікарських спеціальностей, затвердженої наказом МОЗ України від 22 лютого 2019 року № 446 (у редакції наказу МОЗ України від 09 вересня 2022 року № 1640

Навчальна програма

Картка заходу

Зареєструватися на курс