Перейти до головного змісту

Лікування опіоїдної залежності

PHC

Опис і актуальність курсу

Тема залежності, вживання наркотиків є однією з найбільш обговорюваних як спеціалістами, так і громадськістю. Вона цікавить правоохоронні органи, політиків, вчителів, лікарів, а також обговорюється в різних площинах — суспільно-політичних, морально-етичних, психологічних. Проте незважаючи на таку широку цікавість  до теми, існує багато міфів щодо природи залежності та ефективних методів протидії їй.

Курс «Лікування опіоїдної залежності» покликаний не тільки розвінчати найпоширеніші міфи, а надати вам інформацію, засновану на світових практиках та доказовій медицині. 

Пройшовши цей курс ви:

  • отримаєте багато інформації щодо природи розладів, пов'язаних із вживанням наркотиків;
  • дізнаєтесь чому виникає залежність, які фактори на це впливають;
  • розглянете найбільш ефективні підходи до наркополітики;
  • детально розглянете концепцію зменшення шкоди від вживання наркотиків;
  • розкриєте тему концепції ефективного лікування розладів, пов’язаних із вживанням психоактивних речовин. 

По проходженні курсу, ви дізнаєтесь, чому залежність має лікуватись як хронічна хвороба і чому каральна наркополітика довела свою неефективність. 

Особлива увага в курсі буде присвячена найбільш ефективному методу лікування опіоїдної залежності, а саме замісній підтримувальній терапії. У курсі буде висвітлено історію цього методу лікування, детально розглянуто нормативно-правову базу ЗПТ, включаючи Стандарти лікування. Велика увага вкурсі присвячена особливостям призначення ЗПТ, етапам лікування, організації видачі препаратів для самостійного прийому, складанню плану лікування, веденню пацієнтів з особливими потребами, зокрема вагітних жінок, осіб із супутніми патологіями та психічною коморбідністю тощо. 

Також ми не забудемо порушути такі важливі теми, як  етичні аспекти лікування, як забезпечити лікування, яке спрямовано на збереження гідності пацієнта і чому це важливо з точки зору та задля досягнення кращих показників утримання в лікуванні, покращення прихильності до нього та досягнення кращих показників. 

Для кого цей курс?

Захід розрахований на працівників сфери охорони здоров'я, включених до розділу “Професіонали”: Лікар-інфекціоніст, Лікар-інфекціоніст дитячий, Лікар-пульмонолог, Лікар-пульмонолог дитячий, Лікар-фтизіатр, Лікар-фтизіатр дитячий, Лікар-токсиколог, Лікар-психолог, Лікар-нарколог, Лікар-психіатр, Лікар-психотерапевт, Клінічний психолог, Психотерапевт Довідника кваліфікаційних характеристик професій працівників (випуск 78 “Охорона здоров’я”), затвердженого наказом МОЗ від 29 березня 2002 р. № 117.

Також курс розрахований на широке коло зацікавлених осіб, від медичного персоналу, соціальних працівників і психологів до осіб, які залученні до прийняття рішень та впровадження політик у сфері наркополітики та лікування розладів пов’язаних із вживанням психоактивних речовин, а також для всіх хто цікавиться або кого торкнулася тема залежностей.

Лектори курсу

Вікторія Горбунова
Докторка психологічних наук, психотерапевтка, голова Національного комітету EuroPsy, експертка з психічного здоров'я для проєкту «Психічне здоров'я для України», консультантка Центру громадського здоров'я.

Віталій Климчук

Доктор психологічних наук, координатор із розвитку послуг із психічного здоровя у громадах проекту «Психічне здоров'я для України», експерт із психічного здоров'я для Українського офісу Ради Європи, ОБСЄ, консультант Центру громадського здоров'я.

Сергій  Дворяк
Лікар-психіатр, науковець, доктор медичних наук, професор, засновник першого в Україні реабілітаційного центру лікування наркотичної залежності за принципами програми «12 кроків», засновник «Українського інституту політики громадського здоров'я», член ради директорів Європейської Асоціації лікування опіоїдної залежності (EUROPAD), заступник редактора журналу з проблем наркотиків Університету штату Флорида, заступник редактора журналу International AIDS Society.

Думчев Костянтин
Лікар, магістр охорони здоров’я,
науковий директор Українського інституту політики громадського здоров'я

Ірина Іванчук

Спеціаліст з соціальної роботи, кандидат психологічних наук, керівник відділу протидії та управління вірусним гепатитам та опіоїдної залежності ДУ «Центр громадського здоровя МОЗ України»

Гриценко Валерія

Магістр у сфері громадського здоровя, головний фахівець відділу 

протидії та управління вірусним гепатитам та опіоїдної залежності ДУ «Центр громадського здоровя МОЗ України» 

Анна Метелюк

магістр епідеміології, МБФ «Альянс громадського здоров’я», менеджер проекту з досліджень.

Тривалість курсу

60 год
30 балів БПР

Сертифікат

Сертифікат буде доступний для учасників, які наберуть принаймні 80% від загальної кількості балів в усіх тестових завданнях. 

Резюме Курсу

  1. Номер Курсу

    110
  2. Заняття починаються

  3. Заняття закінчуються

Зареєструватися на курс