linkedin behance facebook instagram odnoklassniki twitter vimeo vk youtube logo-edx
Перейти до головного змісту

Впровадження відео-контрольованого лікування хворих на туберкульоз PHC


Тривалість курсу: 4 години

Про цей курс

Епідемічна ситуація з туберкульозу (далі – ТБ) в Україні характеризується значним поширенням мультирезистентного туберкульозу (далі – МРТБ) , зростаючою кількістю випадків поєднаної інфекції ТБ/ВІЛ. В той же час зберігається порівняно високий рівень смертності від ТБ, а показники ефективності лікування не досягають цільових значень, що рекомендовані ВООЗ. Хоча ТБ є потенційно виліковним захворюванням, темпи підвищення ефективності лікування випадків ТБ в Україні залишаються найнижчими серед країн Європейського регіону ВООЗ. Однією з провідних причин низької ефективності лікування залишається перерване лікування, тобто втрата пацієнтів з-під медичного нагляду до завершення основного курсу лікування.

Передчасне завершення лікування через відриви пацієнтів призводить до постійної трансмісії ТБ інфекції в суспільстві, прогресування захворювання та розвитку штамів, стійких до лікарських засобів. Утримання на лікуванні хворих на ТБ – складний і динамічний процес з низкою факторів, які впливають на поведінку хворого. Зважаючи на важкі наслідки низької прихильності до лікування всі пацієнти з ТБ мають отримувати лікування під безпосереднім наглядом (ДОТ). Хоча ДOT і вважається кращим методом моніторингу прихильності, сам процес ДOT може перешкоджати лікуванню через високу вартість, вимоги до персоналу, потенціальну стигму, вплив на дохід та мобільність пацієнтів тощо. На сьогоднішній день в світі впроваджено низку нововведень для мінімізації незручностей та витрат пацієнтів, які щоденно навідуються до медичного закладу для контролю за лікуванням. Одним з найостанніших та перспективних з них є впровадження відео-контрольованого лікування або відео-ДОТ.

Наразі перевагами відеоДОТ є: зручність для пацієнта та підвищення його автономії (скорочення витрат пацієнта, гнучкий графік), також відеоДOT сприяє підвищенню рівня прихильності та пом’якшує стигматизацію, скорочує число відвідувань до медичного закладу. Впровадження відеоДОТ в Україні може заощадити ресурси, які використовуються для спостереження за лікуванням та підтримки пацієнтів. Крім того, технології, які необхідні для відеоДОТ (наявність швидкісного Інтернету та смартфонів), є все більш доступними, навіть в умовах обмежених ресурсів.

В умовах впровадження нових протитуберкульозних препаратів (зокрема, бедаквіліну та деламаніду), забезпечення високої прихильності пацієнтів до лікування набуває все більшого значення через запобігання розвитку набутої резистентності до нових лікарських засобів, розроблених для лікування МРТБ , що, в свою чергу, має вирішальне значення для досягнення глобальних цілей ВООЗ щодо ліквідації ТБ до 2035 року. Даний навчальний курс розглядає головні компоненти та основні заходи, які необхідні для впровадження методики відеоДОТ на регіональному рівні. Представлено основні вимоги до організації відеоДОТ на рівні лікувального закладу.

Для кого курс

Керівники/управлінці протитуберкульозної служби регіонального рівня, головні позаштатні фтизіатри, лікарі-фтизіатри та середній медичний персонал, залучений до організації надання медичної допомоги хворим на туберкульоз.

Курс безкоштовний?

Курс є повністю безкоштовним.

Зверніть увагу!

Після успішного завершення курсів надається сертифікат, який є підставою для нарахування балів безперервного професійного розвитку в рамках атестації лікарів в еквіваленті 4 годин (Наказ МОЗ України від 22.02.2019 № 446 «Деякі питання безперервного професійного розвитку лікарів»)

Зареєструватися на курс