linkedin behance facebook instagram odnoklassniki twitter vimeo vk youtube logo-edx
Перейти до головного змісту

Діагностика та профілактика ВІЛ-інфекції та вірусних гепатитів в умовах війни та надзвичайних ситуацій PHC


7 балів

«Діагностика нових випадків ВІЛ, профілактика ВІЛ-інфекції та вірусних гепатитів в умовах надзвичайних ситуацій, в тому числі при пандемії COVID-19 та війні»

Цей курс досліджує виклики, з якими зіткнулась медична система в умовах надзвичайних ситуацій, зокрема повномасштабної війни та пандемії COVID-19. 

Після повномасштабного вторгнення росії в Україну багато медичних закладів було знищено або пошкоджено, що перешкоджає медичному персоналу надавати допомогу. Це може призвести до збільшення кількості недіагностованих випадків захворювань на COVID-19, ВІЛ та вірусні гепатити B та C. Крім того, можливе збільшення кількості контактів із кров’ю через тяжкі поранення під час бойових дій, збільшення випадків переривання лікування та збільшення поширення ВІЛ-інфекції та COVID-19. Зокрема, також може збільшитись кількість випадків гендерного насильства, яке чинять окупанти. Зменшення охоплення тестуванням на ВІЛ та COVID-19, особливо в регіонах, де ведуться активні бойові дії, а також зменшення охоплення профілактичними послугами є додатковими викликами для медичної системи.

Одним із способів подолання цих викликів є своєчасна інформація населення про важливість звернення за медичною допомогою, а також навчання медичного персоналу та інших людей, які надають допомогу людям, котрих звільнили з окупованих територій, стосовно швидкості та вчасності надання медичної допомоги при гендерному насильстві, проведенні діагностики та профілактики особливо небезпечних інфекцій. 

У цьому курсі ми розкриємо такі теми: 

  • ВІЛ-інфекція: тестування та профілактика. 
  • Вірусні гепатити:  профілактика, діагностика та лікування. 
  • Вакцинація проти правця та вірусу папіломи людини.
  • Гендерне насилля: запобігання небажаній вагітності та підтримка постраждалих. 

Експерт курсу:

Кулаковська Олена — програмний координатор Міжнародного центру освіти та підготовки з питань охорони здоров’я Університету штату Вашингтон (I-TECH). 

Після успішного проходження курсу ви можете отримати сертифікат. 

Сертифікат буде доступний учасникам, які набрали щонайменше 80% від максимальної можливої кількості балів за результатами всіх тестів.

Захід розрахований на лікарів всіх спеціальностей відповідно до номенклатури лікарських спеціальностей, затвердженої наказом МОЗ України від 22 лютого 2019 року № 446 (у редакції наказу МОЗ України від 18 серпня 2021 року № 1753). Картка заходу 2023

Зареєструватися на курс